Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

Z inicjatywy prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jana Bednarka odbyły się wideokonferencje z udziałem prezesów klubów III ligi, czwartej ligi oraz czterech grup klasy okręgowej. W spotkaniu wzięli udział także przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji Jacek Siebert, radca prawny Rafał Czyżyk, przewodniczący Wydziału Dyscypliny Robert Bikowski, dyrektor biura ZZPN Dariusz Królikowski oraz Piotr Majchrzak z Koszalina.

- Do 11 maja zobowiązaliśmy się podjąć decyzję dotyczącą obecnego sezonu. To czy będziemy mogli dokończyć rozgrywki uzależnione jest przede wszystkim od sytuacji epidemicznej. Musimy otrzymać zgodę z ministerstwa sportu na grę, a samorządy muszą otworzyć boiska. Bardzo ważna jest jednak dla nas także opinia klubowych działaczy. To oni najlepiej wiedzą w jakiej sytuacji znajdują się ich zespoły, czy i kiedy będą mieli możliwość wznowienia treningów i czy warto dokańczać obecny sezon. A jeżeli tak, to w jakiej formie – mówi Jan Bednarek.

Wideokonferencje przeprowadzone zostały osobno z każdą ligą. Podczas spotkania działacze dowiedzieli się o możliwościach jakie stwarza klubom tarcza antykryzysowa 2.0, zwłaszcza dotyczących dotacji z samorządów.

Każdy z prezesów klubów miał możliwość wypowiedzi i określenia za jaką jest formą dokończenia rozgrywek. W sumie głos zabrało ponad stu działaczy.

- Usłyszeliśmy wiele merytorycznych wypowiedzi. Mamy duży materiał do analizy, a będzie go jeszcze więcej ponieważ w przyszłym tygodniu odbędę wideokonferencje z prezesami klubów z klasy A i klasy B. Po weekendzie majowym odbędzie się wideokoferencja z prezesami poszczególnych związków wojewódzkich. Podczas niej zapadną ostateczne decyzje – dodał Bednarek.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok