Komisja Licencyjna ZZPN informuje, że z końcem marca tj. 31.03.2018 r. upływa termin odbioru licencji trenerskich z biura w Szczecinie. Po tym terminie wszystkie dokumenty zostaną zutylizowane, a osoby które nie odebrały obciążone kosztami wydania licencji oraz ewentualnymi opłatami za wydanie duplikatu.

Z uwagi na przykre doświadczenia obowiązuje jedynie odbiór osobisty (ewentualnie za upoważnieniem) z sekretariatu ZZPN.

LISTA LICENCJI TRENERSKICH DO ODBIORU

W czwartek (22 marca) w siedzibie ZZPN gościliśmy ekipę TVP Szczecin. Redaktor Jarosław Marendziak przygotowywał materiał poświęcony Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Program zaprezentowany został w dzisiejszym magazynie informacyjnym „Kronika Obraz Dnia”. Do studia zaproszeni zostali trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów, Maciej Mateńko oraz Tomasz Michalczyszyn.

Link do programu przybliżającego idee i zasady funkcjonowania Mobilnej Akademii Młodych Orłów (od 01:07):

https://szczecin.tvp.pl/36487651/220318 - data wydania 22.03.2018

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN przedstawia wyniki losowania V i VI Rundy Pucharu Polski ZZPN.


Wyniki losowania - TUTAJ

Z początkiem kwietnia w województwie zachodniopomorskim rozpoczyna działalność Mobilna Akademia Młodych Orłów. Trenerzy Maciej Mateńko i Tomasz Michalczyszyn prowadzić będą bezpłatne szkolenia piłkarskie dla wszystkich chętnych trenerów, nauczycieli i animatorów. W zajęciach będą też mogli uczestniczyć zainteresowani rodzice.

- Dotychczas Związek organizował szkolenia, na które uczestnicy musieli sami dojeżdżać. Teraz PZPN zrobił kolejny krok w stronę szkoleniowców. To my będziemy przyjeżdżać do trenerów – mówi Maciej Mateńko.

Trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów będą prowadzić zajęcia trzy razy w tygodniu. – Kolejno odwiedzać będziemy wszystkie 21 powiatów ziemi zachodniopomorskiej. Wizytowanie całego województwa zajmie nam zatem siedem tygodni. Celem nadrzędnym jest dotarcie do wszystkich gmin w obrębie danego powiatu – mówi Tomasz Michalczyszyn.

- Mobilna Akademia Młodych Orłów ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia w młodszych grupach wiekowych. Ponadto nasi trenerzy monitorować będą rozwój najbardziej utalentowanych chłopców i dziewcząt. PZPN zatrudnił po dwóch szkoleniowców w każdym województwie. Selekcja była bardzo duża. Szkoleniowcy Mobilnej Akademii Młodych Orłów to elita wśród trenerów pracujących z młodzieżą w Polsce. Jako wiceprezes PZPN przykładam bardzo dużą wagę do tego programu. Na jego funkcjonowanie Związek wydawać będzie 6 milionów złotych rocznie – mówi Jan Bednarek, wiceprezes PZPN i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak będą wyglądały i czego dotyczyły zajęcia Mobilnej Akademii Młodych Orłów?

- Pierwsza seria zajęć poświęcona będzie szkoleniu dzieci w wieku 10 i 11 lat, druga seria dzieci w wieku 12 i 13 lat. Zajęcia składać się będą z trzech godzinnych części z 15 minutowymi przerwami. Pierwsza to wykład, druga to zajęcia praktyczne polegające na przeprowadzeniu wzorcowego treningu z udziałem 16 chłopców i dziewcząt. Trzecia część to gra selekcyjna, oddzielna dla obu grup wiekowych – wyjaśnia Mateńko.

- Najbardziej utalentowani zawodnicy zostaną objęci programem, w którym będziemy monitorowali ich postęp. PZPN dwa razy w roku organizować będzie dla nich obozy. Będziemy rekomendowali najbardziej uzdolnionych kandydatów do udziału w Zimowej oraz Letniej Akademii Młodych Orłów – dodaje Michalczyszyn.

- To świetny projekt, który powinien zakończyć się sukcesem. Na jego wymierne efekty trzeba jednak będzie poczekać kilka lat. Jestem przekonany, że za pewien czas wielu uczestników Mobilnej Akademii Młodych Orłów trafi do młodzieżowych reprezentacji Polski – uważa Mateńko.

Trenerzy Mateńko i Michalczyszyn liczą na współpracę z trenerami klubowymi z terenu. – Będziemy kontaktowali się z nimi w celu pomocy w organizacji zajęć. Jeżeli ktoś chciałby uzyskać dodatkowe informacje lub zaprosić Mobilną Akademię Młodych Orłow do siebie wystarczy zadzwonić. Czekamy na kontakt – dodał Mateńko.

Numery kontaktowe:

Maciej Mateńko 501-55-74-91

Tomasz Michalczyszyn 501-55-73-48

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje o przełożonych spotkaniach w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

WLJ starszych
Gwardia Koszalin - Zryw Kretomino
AP Kotwica Kołobrzeg - Flota Świnoujście

WLJ młodszych
Football Academy - Vineta Wolin

Klasa Okręgowa Szczecińska
Ogniwo Babinek - Iskra Golczewo
Biali Sądów - Błękitni II Stargard


Klasa Okręgowa Północna
Masovia Maszewo - Pomorzanin Nowogard
Odrzanka Radziszewo - Błękitni Trzygłów
KP Przecław - Sarmata Dobra


Klasa Okręgowa Południowa
Orkan Suchań - Sęp Brzesko
Orzeł Trzcińsko Zdrój - Unia Dolice

Polonia Giżyn - Piast Karsko

Klasa A gr. 1
Pionier Żarnowo - Jastrząb Łosośnica

Klasa A gr. 2
Rolpol Chlebowo - Dąbrovia Stara Dąbrowa

Klasa A gr. 3
Znicz Niedźwiedź - OKS Center Goleniów
Orzeł Grzędzice - Sparta Skalin

Klasa A gr. 4
Pro-Team Żarczyn - Witniczanka Witnica
Czarni Czarnówko - Korona Klępicz
Chrobry Lisie Pole - Zjednoczeni Kurzycko
Grot Gardno - Energetyk II Gryfino

Klasa A gr. 5
Błękitni Sarnik - Grom Płonno
Ina Nadarzyn - Korona Raduń
Pomorzanin Zamęcin - Koral Mostkowo

Klasa A gr. 6
Gryf Nowielin - Santos Sarbinowo
GKS Golenice - Orkan Rów

1

W odpowiedzi na szereg zapytań płynących ze strony włodarzy klubów, rodziców, opiekunów oraz zaintersowanych trenerów Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do weryfikacji uprawnień trenerskich w szczególności opiekunów grup dziecięcych i młodzieżowych za pośrednictwem ogólnodostępnej ewidencji trenerów PZPN.

Zainicjowana przez ZZPN „akcja” ma na celu możliwie jak najbardziej skuteczną weryfikację uprawnień trenerskich szkoleniowców pracujących na wszystkich szczeblach, co pozwoli na zdecydowane podniesienie poziomu szkolenia oraz bezpieczeństwa szczególnie najmłodszych podczas prowadzonych zajęć treningowych.

Obowiązki wszystkich trenerów jasno określa Uchwała nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce, która dostępna jest do pobrania na stronie www.laczynaspilka.pl

W sezonie rozgrywkowym 2017/2018 Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej odnotował historyczny wzrost zawodników i zawodniczek uczestniczących w rozgrywkach. Powstało wiele szkółek piłkarskich, zaś istniejące podmioty w wyniku rekrutacji i naborów przyjęły w swoje struktury wielu młodych adeptów piłkarskich marzących o karierach piłkarskich na miarę pochodzących z województwa Zachodniopomorskiego Krychowiaka i Grosickiego. Niestety dynamicznemu wzrostowi popularności zaczęły towarzyszyć uchybienia organizacyjne wpływające na bezpieczeństwo oraz oczekiwany możliwie najwyższy poziom szkolenia piłkarskiego. Weryfikacja przeprowadzona w grudniu przez pracowników Wydziału Szkolenia ZZPN wskazała obszary zaniedbań tj. brak właściwych uprawnień trenerskich, nieważne licencje trenerskie oraz przypadki prowadzenia zespołów bez adekwatnych do danej kategorii rozgrywkowej, grupy szkoleniowej uprawnień – mówi Marek Safanów trener koordynator ZZPN.

Ścieżka kształcenia trenerów, właściwe uchwały PZPN oraz konwencja UEFA jasno określa obowiązki trenerów, na których straży pragnie stać Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Ewentualne uwagi pytania prosimy kierować na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej przygotował okolicznościowe infografiki ułatwiające płynne poruszanie się w serwisie www.laczynaspilka.pl

2

UEFAGRASSROO

 

UWAGA !!!

Ostatnie wolne miejsca, zapisy do 14.03.2018 r.

 

- 32 godziny szkoleń (dwa zjazdy weekendowe)
- zajęcia w siedzibie ZZPN (ul. Pocztowa 30/12 Szczecin)
- koszt kursu: 250 złotych
- licencja Grassroots D upoważnia do prowadzenia zespołów B i C klasy
- zapisy poprzez www.pzpn24.pzpn.pl

Planowany termin rozpoczęcia kursu: 16.03.2018 r. (Godzina 16:30)

 

Dodatkowe informacje:
Trener Edukator PZPN 
Paweł Podgórski
Tel: 504 855 750

W ubiegły weekend zakończył się kurs wyrównawczy UEFA B, którego uczestnikami byli szkoleniowcy dotychczas legitymujący się uprawnieniami instruktorskimi. W przypadku jednego z trenerów był to powrót do ław szkolnych po blisko 31 latach (legitymacja instruktorska uzyskana w 1986 r.). Niedzielne egzaminy ustne były zwieńczeniem wielotygodniowego procesu edukacyjnego oraz czasem podsumowań, według opinii słuchaczy bardzo pożytecznego i pełnego w nowinki szkoleniowe kursu trenerskiego.

Po części egzaminacyjnej, którą prowadzili trenerzy edukatorzy PZPN Paweł Podgórski, Marcin Łazowski, Marek Safanów oraz przewodniczący komisji egzaminacyjnej Roman Firlus przyszedł czas na uroczyste podsumowanie podczas wystawnego obiadu przygotowanego przez kursantów i wręczenie długo wyczekiwanych dyplomów oraz licencji.

Komisja egzaminacyjna zgodnie zwróciła uwagę na zaangażowanie kursantów oraz zadowalający poziom merytoryczny, który w dalszej perspektywie powinien pozwolić na przekuwanie nabytej wiedzy w kolejne sukcesy sportowe oraz wychowawcze. Dodatkowego smaku tegorocznej edycji kursu dodawał fakt udziału wielu doświadczonych i zasłużonych dla rozwoju piłki nożnej w województwie szkoleniowców i działaczy, którzy pomimo płynących lat nadal odczuwają potrzebę stałego kształcenia, kierując się przy tym nie podlegającym dyskusji credo „Trener uczy się całe życie”

Komisja egzaminacyjna postanowiła wyróżnić za całokształt pracy podczas kursu trzech szkoleniowców: Sebastiana Olszara – Świnoujście, Daniela Kaszyce – Szczecin oraz Kamila Włodarczyka z Darłowa wręczając pamiątkowe wyróżnienia. Na zakończenie nie zabrakło deklaracji udziału w kursie UEFA A na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

IMG 3494

W niedzielę odbyły się warsztaty trenerskie dedykowane szkoleniowcom na co dzień pracującym w seniorskich drużynach amatorskich. Nowa formuła edukacyjna zapełniła halę ZCEMiP do ostatniego miejsca, gromadząc na widowni blisko 130 trenerów i trenerek. Tematem przewodnim wydarzenia był „Model pracy na przykładzie drużyny Świt Szczecin” prezentowany przez duet trenerski wicelidera III ligi Pawła Ozge oraz Rafała Jabłonowskiego. Część główną poprzedziło wystąpienie trenerów edukatorów PZPN Marka Safanów i Pawła Podgórskiego przybliżających zgromadzonym słuchaczom zasady działania platformy PZPN24, najnowsze wytyczne licencyjne oraz bieżące sprawy organizacyjno – szkoleniowe.

Nie będąc obojętnym na głosy środowiska postanowiliśmy wraz z Wydziałem Szkolenia przygotować nowy autorski program edukacyjny dla trenerek i trenerów z naszego województwa. Wydarzenia organizowane będą w konwencji warsztatów trenerskich skierowanych do osób specjalizujących się w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz prowadzących zespoły seniorskie. Oddzielenie tych dwóch kierunków pracy trenerskiej pozwoli na przygotowywanie jeszcze lepszych i bardziej owocnych w wiedzę konferencji. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowywania kolejnych szkoleń.  – powiedział prezes ZZPN Jan Bednarek.

Satysfakcji z przeprowadzonych wykładów i zajęć praktycznych nie kryli trenerzy Świtu Szczecin „Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaprezentować swój model pracy. Dla nas jak i naszych zawodników to ciekawe doświadczenie, odbieramy to również jako formę nagrody za dotychczasową prace sportowa i organizacyjną całego zespołu i klubu. Mamy nadzieje ze w czerwcu całe wojewódzkie środowisko piłkarskie będzie świętowało awans Świtu do II ligi, a my Trenerzy będziemy mieli ponownie okazje pokazać efekty naszej pracy na podobnej konferencji, zgodnie powiedzieli Paweł Ozga i Rafał Jabłonowski.

Żywię nadzieję, że kolejne inicjatywy będą się cieszyć równie dużym zainteresowaniem. Wysoka frekwencja jest dla nas najlepszą motywacją do przygotowywania co raz bardziej atrakcyjnych szkoleń. W dniu dzisiejszym trenerzy Świtu Szczecin pokazali, że w trenerach województwa zachodniopomorskiego drzemie naprawdę duży potencjał, który należy wykorzystywać przy podobnych okazjach do inspirowania kolegów i koleżanek – podsumował warsztaty trener koordynator ZZPN Marek Safanów.

Prezentacja "Model pracy" oraz wybrane środki treningowe

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje o odwołanych spotkaniach w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

IV LIGA
Osadnik Myślibórz - MKP Szczecinek
Sparta Węgorzyno - Morzycko Moryń
Olimp Gościno - Rega Trzebiatów
Vineta Wolin - Gryf Kamień Pomorski

Klasa Okręgowa Szczecińska
Piast Chociwel - Wicher Brojce
Zorza Dobrzany - Biali Sądów
Dąb Dębno - Błękit Pniewo

Klasa Okręgowa Północna
Mewa Resko - Jantar Dziwnów
Błękitni Trzygłów - Polonia Płoty
Sarmata Dobra - Światowid 63 Łobez

Klasa Okręgowa Południowa
Czarni Lubanowo - Czcibor Cedynia
Piast Karsko - Myśla Dargomyśl
Gavia Choszczno - Polonia Giżyn
Sęp Brzesko - SCRS Barlinek
Klon Krzęcin - Orzeł Trzcińsko Zdrój

Klasa A gr. 3
Zryw Kołbaskowo - Leśnik Kliniska Wielkie
Sparta Skalin - Znicz Niedźwiedź
Zootechnik Kołbacz - Wołczkowo Bezrzecze

Spotkania zagrożone odwołaniem
Ina Ińsko - Odrzanka Radziszewo
Odra Chojna - Ogniwo Babinek
Kłos Pełczyce - Drawa Drawno

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

 

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.