Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W rozegranym w Policach rewanżowym meczu U 15 Polska pokonała Irlandię 4:2. W pierwszym spotkaniu rozegranym we wtorek wygrała Irlandia 1:0.

Link do zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/b67LUYWZEq2WB7wh7

To był zupełnie inny od wtorkowego mecz. Nasi piłkarze zagrali zdecydowanie lepiej, odważniej i bez niepotrzebnej tremy. Najwyraźniej z młodych piłkarzy zszedł stres związany z pierwszym występem w biało-czerwonych barwach.

Oba zespoły zaprezentowały ofensywny futbol. Spotkanie, jak na występ 14-latków, stało na zaskakująco wysokim poziomie. Zdarzały się wprawdzie proste błędy (w ten sposób Bartoń zdobył drugą bramkę), ale to w grze tak młodych zawodników jest naturalne. Nie brakowało jednak płynnych akcji oraz widowiskowych bramek.

Podopieczni trenera Bartłomieja Zalewskiego do przerwy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale goście szybko odrabiali straty. Po zmianie stron biało-czerwoni po raz trzeci wyszli na prowadzenie. Prowadząc 3:2 Polacy zaczęli szanować piłkę, cofnęli się i groźnie kontrowali. Po jednej z takich akcji i faulu na Krzysztofie Babś, dobrze prowadzący spotkanie arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Pieńko.

Rywale nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Polaków.

W obu zespołach nie brakowało utalentowanych zawodników. Nie pora i miejsce wymieniać ich z nazwiska. Przy prawidłowym rozwoju na pewno stać ich, aby zaistnieli w profesjonalnym futbolu.

Cieszyć może postawa obu piłkarzy Pogoni. Po raz kolejny dobre zawody na lewej obronie rozegrał Borys Freilich. Bardzo dobrą zmianę dał napastnik Pogoni Michał Samborski, który zaliczył asystę przy trzeciej bramce.

Polska - Irlandia 4:2 (2:2)

Marcin Bartoń 7, 16, Krzysztof Babś 47, Tomasz Pieńko 57 (k) - Michael Leddy 9, 31 
Polska: Maciej Styn - Jakub Kolan, Jakub Złoch, Mateusz Lipp (41 Kamil Sochań), Borys Freilich (50 Patryk Romanowski) - Joshua Klockner (36 Kuba Wiśniewski), Tomasz Pieńko (73 Jakub Antczak), Iwo Kaczmarski (41 Krzysztof Babś), Kacper Duda (59 Kacper Sommerfeld), Adrian Tymiński (73 Antoni Kozubal) - Marcin Bartoń (41 Michał Samborski). 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok