MWO ZZPN

 

Zapraszamy do udziału w najnowszej inicjatywie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej przeznaczonej tym razem dla oldbojów.

Mistrzostwa województwa oldbojów ZZPN to turniej dla wszystkich, którzy ukończyli 40 lat, kochają piłkę nożną, poszukują nowych wyzwań, pragną poczuć smak piłkarskiego współzawodnictwa, szukają możliwości na odnowienie znajomości z boiska. To także świetna okazja do integracji środowisk lokalnych, branżowych czy towarzyskich.

– Czterdzieści mieć lat to nie grzech. A pięćdziesiąt i więcej, tym bardziej! Z upływem czasu musimy się pogodzić, ale to, że z każdym rokiem jesteśmy coraz starsi wcale nie oznacza, że mamy zaprzestać robić to, co lubimy i kochamy. Powinno być wręcz odwrotnie. Dzieci często są już odchowane, obowiązków domowych jest już nieco mniej, a więc czasu na hobby jest nieco więcej. Z myślą o wszystkich, którym piłkarska zabawa i sportowa rywalizacja wciąż sprawia radość, wychodzimy z propozycją wzięcia udziału w piłkarskim turnieju dla oldbojów. Zaczynamy od jednego turnieju, ale – jeżeli tylko znajdą się chętni – mamy w planach wprowadzić regularne rozgrywki dla oldbojów, z podziałem na grupy wiekowy 40 + i 50 + – mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Co ważne i godne podkreślenia udział w turnieju jest bezpłatny. Rozgrywki odbędą się w niedzielę, 7 października, na malowniczo położonym obiekcie piłkarskim w Kaliszu Pomorskim. Nowością podczas współzawodnictwa oldbojów będzie wspomniany podział, na kategorie wiekowe 40+ oraz 50+.

– Pomysł podziału współzawodnictwa oldbojów na kategorie wiekowe zrodził się podczas naszych wizyt w Niemczech, Belgii oraz Anglii. W tych krajach struktura organizacyjna rozgrywek oldbojów jest wyjątkowo rozrośnięta, sięgająca niekiedy nawet grona zawodników, którzy ukończyli 70 lat (walking football)! Zmagania oldbojów są swoistą kontynuacją przygody piłkarskiej, którą większość rozpoczynała lata temu na podwórkach lub osiedlowych boiskach. Lata płyną nieubłaganie, jednak miłość do piłki pozostaje niezmienna – powiedział Marek Safanów, specjalista ds. rozwoju piłki nożnej PZPN.

Turniej prowadzony będzie w konwencji piłkarskiego festynu, gdzie nie zabraknie poczęstunku, upominków dla wszystkich uczestników oraz nagród zespołowych i indywidualnych. Zawody przeznaczone są dla zespołów dziesięcioosobowych, rywalizacja turniejowa toczyć się będzie równolegle dla dwóch kategorii wiekowych, na boiskach o wymiarach 60x30m.

Turniej organizowany jest przy wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Skrócony regulamin Mistrzostw Województwa Oldbojów ZZPN

Termin: Niedziela 07.10.2018 r.

Miejsce: Stadion miejski w Kaliszu Pomorskim

Czas trwania turnieju: 10:00 – 16:00

Kategorie wiekowe: 40+ (10 zespołów) oraz 50+ (10 zespołów)

System rozgrywek: faza grupowa + faza pucharowa

Ilość zawodników: 5+1 (4 rezerwowych)

Wymiar boiska: 60 x 30m

Czas trwania spotkania: 15 minut

Rozmiar piłki: 5

Nawierzchnia: naturalna

Zmiany zawodników: lotne/hokejowe

Kary indywidualne: wykluczenia czasowe/czerwona kartka

Rejestracja do udziału w turnieju odbywają się telefonicznie (tel: 883 545 055) lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia zainteresowanych uczestnictwem zespołów przyjmowane będą do  października, a więc czasu jest niewiele. Zgłaszając drużynę należy podać nazwę zespołu oraz kategorię rozgrywkową: 40+ lub 50+. Po otrzymaniu zgłoszenia organizator potwierdzi uczestnictwo oraz prześlę niezbędną dokumentacje (regulamin, listę zgłoszeniową). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok