Zbliża się termin Dni Talentu, podczas których przeprowadzone zostaną testy dla kandydatów do szczecińskiej Akademii Młodych Orłów. W tym roku na Dni Talentu zapraszamy w dniach 1-3 czerwca na Orlika przy ul. Piotra Skargi 70. Poniżej szereg informacji na temat dotychczasowej działalności AMO.

WZOROWE SZKOLENIE NA TERENIE MIASTA SZCZECIN

Akademia Młodych Orłów Szczecin to projekt cieszący się renomą w całej Polsce. Jest jednym z fundamentów funkcjonowania piłki nożnej w naszym województwie. W ciągu czterech ostatnich lat (od roku 2014) w strukturach projektu znalazło się wielu utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile futbolu w naszym województwie.

Model pracy z podopiecznymi jest nieustannie doskonalony i powstaje w oparciu o współpracę i wymianę doświadczeń z najlepszymi młodzieżowymi trenerami w Polsce (m.in. Marcinem Dorną, Bartłomiejem Zalewskim, Miłoszem Stępińskim, Jackiem Magierą oraz Michałem Libichem).

Od września 2016 r. koordynatorem szczecińskiej Akademii jest Tomasz Bielecki. Wraz ze sztabem szkoleniowym rozwija projekt, tak aby w przyszłości Akademia regularnie dostarczała do klubów piłkarzy na możliwie jak najwyższym poziomie. Celem Akademii jest przede wszystkim wyszkolenie przyszłych zawodników w sposób kompleksowy.

- Treningi mają odzwierciedlać sytuacje meczowe, mają być realistyczne, bo wszyscy dobrze wiemy, że mecze są intensywne i ciężkie. Treningi też muszą takie być i to taką chcemy dawać gwarancję zajęć treningowych - mówi Tomasz Bielecki. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy z podopiecznych Akademii zostanie profesjonalnym zawodnikiem . Dlatego naszą misją jest również kształtowanie Młodych Orłów jako dobrych, wartościowych ludzi, w pełni przygotowanych do radzenia sobie z wyzwaniami, które postawi przed nimi dorosłe życie - dodaje Bielecki.

Główne cele Akademii Młodych Orłów :

- popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej;

- zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce - wspólny program;

- poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży;

- wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;

- wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości;

- zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie;

- przeprowadzenie pierwszych selekcji - łowienie talentów.

PROFIL AKADEMII

W Akademii Młodych Orłów Szczecin kształci się około 100 zawodników rocznie. Najmłodsi mają 6 lat a najstarsi 11. Chcemy być wsparciem dla Klubów Piłkarskim w naszym Województwie, a nie konkurencją.

W strukturach Akademii jest wielu zawodników z klubów: między innymi z Pogoni Szczecin, Football Academy, Chemikiem Police, Olimpii Szczecin oraz wielu mniejszych stowarzyszeniach. Bardzo cenimy sobie współpracę z klubami i z przyjemnością przyjmujemy ich wychowanków pod swoje "skrzydła". AMO Szczecin jest kuźnią, w której zdolni i pracowici chłopcy doskonalą umiejętności piłkarskie i budują charakter w oparciu o szlachetne wartości, takie jak szacunek, tolerancja, uczciwość, skromność i sumienność.

Każda chwila codziennej pracy nad sobą przybliża naszych podopiecznych do wspólnego celu - stawania się lepszym zawodnikiem i lepszym człowiekiem. Przed zawodnikami trenującymi w Akademii Piłkarskiej stawiamy wysokie oczekiwania - rozwój , szacunek i bezpieczeństwo. Dzięki nim nawet Ci, którzy nie będą na co dzień zawodowo uprawiać piłki nożnej staną się w przyszłości trenerami, wychowawcami młodzieży lub kibicami, ale przede wszystkim - dobrymi, wartościowymi ludźmi.

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA:

Akademia nie rywalizuje w rozgrywkach ligowych ani turniejach, celem AMO jest aby dzieci trenujące w klubach szlifowały swoje umiejętności w zajęciach dodatkowych i bardziej zindywidualizowanych, a dzieci które jeszcze nie uczęszczają do klubów miały okazję do nich trafić. Celem AMO jest dokształcanie oraz dostarczanie zawodników do klubów, szkółek piłkarskich czy klas sportowych o profilu piłkarskim. W ostatnim sezonie do AMO uczęszczało 88 zawodników i 6 zawodniczek. Rocznik 2006 zakończył edukację wstępną w Akademii. Jesteśmy dumni, że wielu chłopców reprezentuje województwo zachodnipomorskie w różnych rozgrywkach, a wcześniej uczęszczali do AMO.

TRENERZY AMO:

To wykwalifikowani fachowcy z licencjami europejskimi, które pozwalają pracować z dziećmi i młodzieżą. Pasjonaci futbolu, których celem jest wychować człowieka, a w drugiej kolejności zawodnika. Idziemy z duchem czasu i pracujemy według najnowszych standardów europejskich. Realizujemy stworzony program przez PZPN, zgodnie z Narodowym Modelem Gry. Ukierunkowanie naszej pracy na tym etapie szkolenia jest na jednostkę - indywidualizacja zajęć treningowych to chleb powszedni.

Szkolimy też innych trenerów, ponieważ istnieje możliwość odbycia stażu w AMO. Według programu kursu UEFA C w AMO naukę pobierają trenerzy oddelegowani przez ZZPN. Praca kadry szkoleniowej AMO to bardzo długi proces, który przynosi efekty w nabyciu podstawowych umiejętności przez dzieci i umożliwia świetny start w kolejnym etapie szkolenia piłkarza i piłkarki.

INFRASTRUKTURA:

Zajęcia obywają się na boiskach typu Orlik. Trenujemy w różnych warunkach pogodowych - oprócz umiejętności, kształtujemy charakter i hartujemy młody organizm. W okresie zimowym przenosimy się do hali.

FILOZOFIA AMO:

W gnieździe orlim panuje określona harmonia i porządek. Chcemy, aby w naszej Akademii zarówno sztab szkoleniowy, jak i dzieci oraz ich rodzice, tworzyli stabilne orle gniazdo, z ściśle określonymi celami. Są nimi radość, harmonia, wychowanie. indywidualizm. Zasada łączenia piłki nożnej i nauki szkolnej buduje charakter piłkarza. Jego osobowość i siła psychiczna są obecne na boisku. Nacisk na edukację, wyniki w szkole oraz dyscyplinę w zachowaniu piłkarza, to sedno funkcjonowania Akademii.

METODOLOGIA:

Zależy nam na zainteresowaniu dzieci piłką nożną oraz zachęceniu ich do regularnego uprawiania sportu. Polski Związek Piłki Nożnej stworzył autorski program szkoleniowy, na kanwie którego odbywają się zajęcia w całej Polsce.

JAK DOŁĄCZYĆ DO AKADEMII ?

Aby dołączyć do AMO należy przyjść na Dni Talentu, w dniach 1- 3 czerwca, które odbędą się na Orliku przy ul. Piotra Skargi 70. W trakcie zajęć przeprowadzane zostane testy dla potencjalnych uczestników projektu. Najlepsi zostaną zaproszeni na treningi.

Więcej informacji pod linkiem :

www.laczynaspilka.pl/akademia-mlodych-orlow,amo-szczecin,31223.html

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok