Doskonale rozpoczęły eliminacje mistrzostw Polski reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej roczników 2003 i 2004. W obu meczach rozgrywanych w Szczecinku nasze drużyny pokonały reprezentację Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Spektakularne było zwłaszcza zwycięstwo reprezentacji z rocznika 2003, która rywalizuje w turnieju o Puchar Kazimierza Deyny. Nasz zespół rozgromił rywali aż 9:0. Na poziomie reprezentacji województw, gdzie odbywa się już poważna selekcja, tak wysokie wyniki zdarzają się bardzo sporadycznie. Młodsza reprezentacja ZZPN wygrała 2:1.

- Miło patrzyło się na grę obu naszych zespołów. Zaangażowania, ambicji, ale i umiejętności nikomu nie można było odmówić. Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedykolwiek wcześniej wygrali tak wysoko. Wygrana na pewno cieszy, ale nawet wysokie zwycięstwo w jednym meczu o niczym jeszcze nie świadczy. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasze kadry potwierdzą wysoką dyspozycję. Zawsze przypominam jednak, że wyniki w młodzieżowych kategoriach są sprawą drugorzędną. Liczy się indywidualny rozwój naszych piłkarzy – przypominał obecny w Szczecinku na meczach Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

 W spotkaniu chłopców z rocznika 2004 rywalizujących w turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego nasza drużyna wygrała 2:1.

Z satysfakcją obu meczom przyglądał się także trener Pogoni Kazimierz Biela. W naszych reprezentacjach występuje wielu zawodników z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

- W starszej kategorii wiekowej oba zespoły różniła przepaść w umiejętnościach. W młodszej mecz był zacięty i mógł nawet zakończyć się remisem. Najważniejsze, że w tych chłopcach jest duży potencjał. Trenerzy w Pogoni i trenerzy kadr ZZPN mają okazję i szczęście pracować z uzdolnionymi chłopcami. Ich rolą i zadaniem będzie teraz wydobycie z tej młodzieży najwięcej pozytywnych cech i takie wyszkolenie, aby w dorosłym futbolu grali na jak najwyższym poziomie – mówił Biela.  

- W Szczecinku mieliśmy zapewnione świetne warunki. Gratuluję zawodnikom i trenerom tak udanego rozpoczęcia sezonu. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach utrzymamy wysoką formę – mówił Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.

Tradycyjnie już nasze zespoły w grupie eliminacyjnej oprócz ekipy z Kujawsko-Pomorskiego ZPN zmierzą się z Pomorskim oraz Wielkopolskiego ZPN. Do finałowych turniejów, które odbędą się latem 2018 roku awans wywalczą dwa zespoły.

Turniej o Puchar Kazimierza Deyny (rocznik 2003)

ZZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 9:0

ZZPN: Ł. Łęgowski – Balcewicz, Białczyk, Karwowski, Jasiński, M. Łęgowski, Kozłowski, Leśniak, Korczakowski, Turski. Grali także: Sujecki, Szyszka, Uzar, Rośczak, Łuczak Stachnik.

Trenerami są: Maciej Mateńko UEFA A (Fotball Academy Szczecin), Piotr Łęczyński UEFA A (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Kaźmierczak UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów

11.10.2017 2003.001

Turniej o Puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2004)

ZZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1

ZZPN: Pardel – Freilich, Bugara, Martuszewski, Jakubczyk, Samborski, Żolik, Szwejda, Łukasiak, Kaliński, Wnorowski, Żywicki. Grali także: Nordbo, Bartkowiak, Włodarczyk, Sumiński, Midloch, Glama, Matuszak.

Trenerami są: Sławomir Kłos UEFA B (Fotball Academy Szczecin), Przemysław Jasiński UEFA B (AP Pogoń Szczecin), Łukasz Korszański UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów.

11.10.2017 2004.001

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok