Reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej awansowała do finału mistrzostw Polski do lat 14! Nasz zespół w ostatnim meczu grupowym turnieju o puchar Włodzimierza Smolarka pokonał Małopolski ZPN 3:2 (1:0). W sobotę w spotkaniu o złoty medal ZZPN zmierzy się z Mazowieckim ZPN.

Przed dzisiejszym spotkaniem wiadomo było, że zwycięstwo ZZPN oznaczać będzie awans naszej drużyny do finału imprezy. Remis również pozwalał na awans do finału, ale tylko pod warunkiem korzystnego wyniku w drugim grupowym spotkaniu pomiędzy Śląskim ZPN a Łódzkim ZPN.

Nasi piłkarze zafundowali nam prawdziwy horror. Wprawdzie do przerwy prowadzili 1:0, ale po zmianie stron dali sobie strzelić dwie bramki.

- Na osiem minut przed końcem spotkania przegrywaliśmy 1:2. Ponieważ Śląski ZPN prowadził z Łódzkim ZPN 2:1 w wirtualnej tabeli byliśmy na trzecim miejscu w grupie, co oznaczało, że jechaliśmy do domu. Na pięć minut przed końcem spotkania wyrównaliśmy i w wirtualnej tabeli byliśmy już na drugiej pozycji. Awans do małego finału nas jednak nie zadowalał. Dążyliśmy do wygranej i po kolejnych trzech minutach zdobyliśmy zwycięską bramkę na wagę awansu do finałów MP – mówi trener Maciej Mateńko.

Warto dodać, że drugą i trzecią bramkę nasz zespół zdobył po wyćwiczonych przed mistrzostwami stałych fragmentach gry, po rzutach rożnych. W pierwszym przypadku nasi zawodnicy wyblokowali bramkarza i Leśniak skierował piłkę bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki. W drugim przypadku Leśniak precyzyjnie dośrodkował, a strzałem głową piłkę do siatki posłał Korczakowski.

Jaka radość zapanowała w naszym obozie po ostatnim gwizdku sędziego można sobie tylko wyobrazić. – Mamy już srebrne medale, ale tytuł wicemistrzów Polski nas nie satysfakcjonuje. W sobotę postaramy się sprawić niespodziankę i pokonać Mazowiecki ZPN – dodał Mateńko.

Łatwo nie będzie. Mazowiecki ZPN w swojej grupie wygrał wszystkie trzy mecze nie tracąc nawet gola. Nasi finałowi rywale uzyskali bilans bramkowy 9:0.

ZZPN – Małopolski ZPN 3:2 (1:0)

Bramki dla naszego zespołu zdobyli Korczakowski - dwie (25 i 68) oraz Leśniak 65 (rzut rożny). Rywale zdobywali bramki w 52 (karny) i 62 minucie.

ZZPN: Ł. Łęgowski – Białczyk, Szyszka, Karwowski, Jasiński – M. Łęgowski, Łuczak – Leśniak, Łukasiak, Korczakowski – Turski. Grali także Kazimierczak, Kozłowski, Radziński, Uzar, Bałdyga, Rośczak, Ratyński.

Trenerami naszej reprezentacji są Maciej Mateńko oraz Sławomir Kłos. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutą Rafał Kościołowicz. Trenerem koordynatorem ZZPN jest Marek Safanów.

Tabela grupy A

1.Zachodniopomorski    ZPN       7             8:4

2.Śląski ZPN       6              5:6

3.Małopolski ZPN            3             6:5

4.Łódzki ZPN      1              2:6

Zwycięzca grupy zagra o złote medale, zespół z drugiego miejsca zmierzy się o brąz.