Reprezentacja Polski do lat 15 pokonała Walię 3:0 w rewanżowym spotkaniu rozegranym w Szczecinku. We wtorek podopieczni trenera Roberta Wójcika wygrali w Kołobrzegu 4:0.

W porównaniu do wtorkowego spotkania trener Wójcik dokonał w wyjściowym składzie aż dziewięciu zmian. Tak duża roszada wpłynęła na grę naszej drużyny. Musiało upłynąć ponad 20 minut, aby Biało-Czerwoni złapali właściwy rytm gry.

Bramka zdobyta w 29 minucie przez Kacpra Sadłocha wprowadziła spokój i pozwoliła nabrać pewności w poczynania naszej drużyny. Po zmianie stron Polacy niepodzielnie panowali już na boisku.

Po spotkaniu Walijczycy nie kryli komplementów pod adresem Polaków. Podkreślali, że od bardzo dawna nie grali w tej kategorii wiekowej z tak dobrze poukładanym taktycznie zespołem. Pod względem indywidualnych umiejętności także górowaliśmy nad Wyspiarzami, nic zatem dziwnego, że oba spotkania zakończyły się tak okazałymi wygranymi.

W dzisiejszym meczu od pierwszej minuty grało dwóch zawodników Pogoni Szczecin: Krystian Rybicki oraz Marcel Wędrychowski. Obaj wypadli bardzo dobrze. Krystian zagrał 55 minut (grano 2x40), natomiast Marcel zszedł w przerwie z powodu drobnego urazu palucha.

Przypomnijmy, że Krystian i Marcel są reprezentantami ZZPN oraz uczniami naszego gimnazjum przy ul. Hożej. Klubowym trenerem Marcela jest Andrzej Tychowski, a Krystiana Michał Zygoń.

Reprezentację Polski do lat 15 czeka teraz wyjazd na turniej do Kazachstanu. Polacy na początku czerwca zmierzą się tam kolejno z gospodarzami, Japonią i Białorusią.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej był współorganizatorem tego spotkania. Pobyt w naszym województwie okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych reprezentacji. Oprócz kadry U 15 gościliśmy także reprezentację Polski w futsalu. W czwartek Polacy rozgromili w Koszalinie Białoruś 6:0. Bilans trzech meczów zamknął się zatem fspaniałym bilansem - trzech zwycięstw i bramkami 13:0!

Polska – Walia 3:0 (1:0)

Bramki: Kacper Sadłocha 29, Filip Marchwiński 51, Filip Szymczak 73

Polska: 12. Kacper Bieszczad - 3. Jakub Niewiadomski (61 Nathan Wahlig), 4. Łukasz Bejger, 6. Jan Biegański (41 Jakub Kamiński), 10. Michał Rakoczy, 13. Nicola Zalewski (41 Łukasz Szramowski) , 15. Marcel Wędrychowski (41 Filip Marchwiński, 75 Arkadiusz Baran), 16. Jakub Kapuściński, 17. Nikodem Niski, 18. Krystian Rybicki (55 Filip Szymczak), 19. Kacper Sadłocha (55 Bartosz Zynek).