
Sezon dobiega końca, ale nie kończą się emocje związane z walką o awans i utrzymanie. Wciąż nieprzesądzony jest los większości drużyn.
Dodatkowy dreszczyk wprowadza możliwość udziału w barażach o awans lub utrzymanie, co na tym etapie rozgrywek angażuje większą liczbę zespołów.
GKS zdobył Postomino!
To zwycięstwo prawdopodobnie zadecydowało o awansie do KEEZA 4 ligi ZZPN. GKS Manowo i Wieża Postomino przez cały sezon toczyły równorzędną rywalizację, aż w bezpośrednim pojedynku GKS wygrał wysoko i na trzy kolejki przed końcem sezonu odskoczył w tabeli na cztery punkty. Wynik długo pozostawał na styku, a istotną rolę w tym meczu odgrywały stałe fragmenty gry. Choć Wieża była stroną przeważającą, to na przerwę schodziła z bramką straty. Na początku drugiej części do wyrównania doprowadził Marcel Śpiewak i kiedy wydawało się, że gospodarze ruszą po kolejną bramkę, to znów stracili gola za sprawą Konrada Romańczyka. To trafienie złamało Wieżę i napędziło lidera, który przejął inicjatywę i dołożył jeszcze trzy trafienia.
W meczu na szczycie w grupie drugiej Arkonia Szczecin potwierdziła swoją wyższość w tabeli i wygrała w Kołbaczu. Ta porażka kosztowała z kolei GKS pozycję wicelidera, którą po wysokim zwycięstwie nad Energetykiem objęła Stal Szczecin.
Jedno zwycięstwo dzieli od powrotu do KEEZA 4 ligi drużynę Pogoni Barlinek, która wygrała na trudnym terenie w Pyrzycach, pokonując trzeci w tabeli Sokół po bramce zdobytej w końcówce pierwszej połowy. Ważny krok w kierunku walki o utrzymanie poczynił Sarmata Dobra, który wygrał z Lechem Czaplinek i zepchnął rywala na ostatnie miejsce.
Poznaliśmy kolejnych mistrzów
Masovia Maszewo i Polski Cukier Kluczevia Stargard to kolejne zespoły, które zapewniły sobie awans do KEEZA Klasy Okręgowej. Masovia tylko zremisowała swój mecz w Radowie Małym, ale z pomocą przyszła jej Hanza Goleniów, która urwała punkty drugiemu w tabeli Orłowi Grzędzice. Siedem punktów przewagi, na dwie kolejki przed końcem, dało więc awans drużynie z Maszewa. Orzeł pozostał na drugiej pozycji, ale miejsce w barażach może mu odebrać tracący jeden punkt Leśnik Kliniska. Żadnych wątpliwości co do awansu nie pozostawiły rezerwy Kluczevii, które wysoko pokonały GKS Golenice. Mechanik Warnice także błysnął skutecznością i zapewnił już sobie miejsce w barażach o okręgówkę.
Swoją sytuację w walce o awans skomplikował Saturn Mielno, który po niespodziewanej porażce w Białogórzynie spadł na trzecie miejsce i traci sześć punktów do liderujących Kowalewic, z którymi spotka się w następnej kolejce. Druga w tabeli Gwardia traci do lidera cztery punkty.
Szansę na baraże niemal stracił mistrz jesieni z grupy siódmej. Wrzos Borne Sulinowo poniósł kolejną porażkę i traci już pięć punktów do drugiej Drawy Drawsko Pomorskie. Bliska zapewnienia sobie bezpośredniego awansu jest także Myśla Dargomyśl, a w grupie drugiej i ósmej rywalizacja może potrwać do ostatniej kolejki.
Sokół Suliszewo, Błękitni Stary Jarosław, Gwiazda Żalęcino i Zjednoczeni Kurzycko są już pewne spadku do KEEZA B klasy.
Walka o udział w barażach
Na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż ciekawie jest w KEEZA B klasie. O krok od awansu jest już Drzewiarz Krosino oraz rezerwy Osadnika Myślibórz. W kilku grupach trwa jednak zacięta walka o miejsce w barażach o awans, w którą zaangażowanych jest kilka zespołów. W pierwszych czterech grupach do barażów kwalifikują się zespoły z miejsc 2-3. W kolejnych czterech grupach w barażach zagrają jedynie wicemistrzowie.
Wyniki: https://rozgrywki.zzpn.pl/
Foto: Kacper Sitarek


