W Słupsku reprezentacje Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej rozegrały trzecią serię spotkań w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2002) i Kazimierza Deyny (2001). Rywalem był Pomorski Związek Piłki Nożnej. Nasza młodsza reprezentacja wygrała 2:1, starsza przegrała 2:4.

Oba spotkania rozegrane zostały na boisku ze sztuczną trawą. Pierwsi na boisko wyszli piłkarze rywalizujący w turnieju o puchar Kazimierza Górskiego. Już w drugiej minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie po golu Arona Michalaka. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem. Rywale jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do remisu. Gol padł po prostym błędzie jednego z naszych obrońców, który przepuścił piłkę pod nogą.

Druga połowa zdecydowanie należała już do naszej drużyny. Spotkanie mogło rozstrzygnąć się dużo wcześniej. Naszym piłkarzom brakowało jednak wykończenia bardzo dobrze rozgrywanych akcji. Motorem napędowym w naszej drużynie był Krystian Rybicki. Natomiast rywali stać było jedynie na strzały z dystansu, które bardzo pewnie bronił dobrze dysponowany Jakub Banaś.

Przewaga naszej drużyny uwieńczona została wreszcie golem w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Miłoński. Z przebiegu spotkania zwycięstwo naszej drużyny było jak najbardziej zasłużone.

Z kolei mecz w turnieju o puchar Kazimierza Deyny był wyrównanym widowiskiem. Spotkanie stało na niezłym poziomie. Gospodarze wyszli na powadzenie po rzucie karnym. ZZPN wyrównał chwilę później. Najlepszy na boisku Mateusz Rościszewski prostopadłym zagraniem stworzył dla Adriana Cybuli sytuację sam na sam. Nasz napastnik pewnie ją wykorzystał.

- Jestem dobrej myśli. Podobnie jak w pierwszym meczu gramy dobrze i powinniśmy po przerwie zdobyć kolejne bramki – prognozował w przerwie obecny na stadionie wiceprezes ZZPN Henryk Wawrowski. Srebrny medalista olimpijski z Montrealu miał podstawy by tak sądzić. Nasza drużyna miała kilka wyśmienitych okazji, dobrze rozgrywała piłkę co rzeczywiście mogło napawać optymizmem.

Niestety, po przerwie Pomorski ZPN ponownie wyszedł na prowadzenie po kapitalnym strzale z dystansu. Do wyrównania ponownie doprowadził strzałem głową Cybula. Kolejną asystę zaliczył Rościszewski, który precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego.

Chwilę później nastąpił przełomowy moment spotkania. Nie minęło nawet 10 sekund a gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie… Akcja rozpoczęta bezpośrednio ze wznowienia gry zakończyła się golem. W tej sytuacji naszym piłkarzom najwyraźniej zabrakło doświadczenia. Najwyraźniej zbyt długo cieszyli się ze zdobycia bramki i zabrakło koncentracji. 

W końcówce ZZPN rzucił do przodu wszystkie siły. Jak to często w takich sytuacjach się zdarza nasza drużyna nadziała się na kontrę.

Kolejne spotkania wiosną. Oba nasze zespoły mają szanse na awans do finałowych turniejów, do których zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny.

Puchar Górskiego

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:2 (1:1)

Bramki dla ZZPN: Aron Michalak 2, Jakub Miłoński 80

ZZPN: Banaś – Telicki, Balcewicz, Trzaskoma, Kozłowski, Rybicki, Wędrychowski, Delner, Cybulski, Michalak, Nizio. Grali także: Aleksiuk, Świder, Miłoński, Szol, Kort, Idasiak, Mąka

Trenerami są: Michał Zygoń oraz Artur Fryś. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutami są Dawid Wronecki i Rafał Kościołowicz, a kierownikiem jest Mirosław Masicz.

W drugim spotkaniu w naszej grupie Wielkopolski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 3:0.

Puchar Deyny

Pomorski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 4:2 (1:1)

Bramki dla ZZPN: Adrian Cybula 15, 61

ZZPN: Hoffmann – Lewandowski, Ładny, Tomaszewski, Maćkowiak, Rościszewski, Jachno, Cybula, Szcześniak, Kwiecień, Kankowski. Grali także: Sasiak, Bajkiewicz, Leszczyński, Sobstyl-Jałoszyński, Czajkowski, Smoliński, Emche.

Trenerami są: Mateusz Kaźmierczak i Tomasz Michalczyszyn. Trenerem bramkarzy jest Grzegorz Otocki, fizjoterapeutami są Dawid Wronecki i Rafał Kościołowicz, a kierownikiem jest Mirosław Masicz.

W drugim spotkaniu w naszej grupie Wielkopolski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 6:0.

Puchar Górskiego

Tabela

1. Wielkopolski ZPN                       3             9             8:3

2. Zachodniopomorski ZPN        3             6             6:4

3. Pomorski ZPN                            3             3             6:6

4. Kujawsko-Pomorski ZPN            3             0             2:9

Puchar Deyny

1. Wielkopolski ZPN                       3             7             13:4

2. Pomorski ZPN                            3             4             8:8

3. Zachodniopomorski ZPN        3             3             7:9

4. Kujawsko-Pomorski ZPN           3             3             4:10

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

Kipsta logo blue 11

tymbark

zp

logo ptu grey

jako

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok