Regions ZZPN

Reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej przebrnęła przez eliminacje makroregionale i wystąpi w ogólnopolskich finałach kwalifikacji do międzynarodowych rozgrywek UEFA Regions CUP.

Do reprezentacji województwa powoływani mogą być jedynie zawodnicy amatorscy, którzy nigdy nie podpisywali kontraktu zawodowego. W pierwszej rundzie eliminacji makroregionalnych, nasza drużyna pokonała w kwietniu, w Koszalinie, Pomorski Związek Piłki Nożnej, okazując się lepsza w serii rzutów karnych (po 90 minutach 0:0). W finale makroregionu, reprezentanci ZZPN spotkali się we wtorek (11 czerwca) z Kujawsko - Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej. Mecz odbył się w Nakle nad Notecią.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla naszej reprezentacji, gdyż już w pierwszych minutach prowadzenie dał nam Julian Kamiński, na co dzień zawodnik Błękitnych Stargard. Mecz był atrakcyjny dla oka, a obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. W bramce ZZPN świetnie spisywał się Oskar Rechtziegel z Iskierki Szczecin, który w drugiej połowie obronił nawet rzut karny, ale ze skuteczną dobitką zdążył Norbert Rościszewski. Kiedy zanosiło się na kolejną serię rzutów karnych, w doliczonym czasie gry goście faulowali w polu karnym Jakuba Maszkę z Vinety Wolin i arbiter podyktował jedenastkę dla ZZPN. Do piłki podszedł Kamil Bartoszyński z Kluczevii Stargard i pewnie pokonał bramkarza, zapewniając naszej reprezentacji awans do ogólnopolskich finałów.

Ogólnopolskie finały UEFA Regions Cup odbędą się w dniach 27-30 czerwca, a ich organizatorem będzie... Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej.

K-PZPN - ZZPN 1:2 (0:1)

0:1 - Julian Kamiński

1:1 - Norbert Rościszewski

1:2 - Kamil Bartoszyński (k)