Polska pokonała reprezentację Luksemburga w ramach UEFA Development Cup na stadionie przy ul. Kresowej w Szczecinie. Turniej odbywa się na terenie Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej - w Policach i Szczecinie.

Bramki dla Polaków zdobywali Hubert Jasiak (13’) i Kacper Szulc (65’).

ZDJĘCIA - AUTOR: DARIUSZ KRÓLIKOWSKI

Częściej przy piłce byli reprezentacji Polski. Luksemburg najczęściej szukał swoich szans z kontrataków. Dobrze w obronie grał zawodnik gości Mylan Oger.

W 11 minucie strzał na bramkę gości oddał Hubert Jasiak, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki Ermala Azemiego.

Pierwsza bramka padła w 15 minucie meczu. Kacper Szulc pobiegł lewą stroną w kierunku bramki Luksemburczyków, dobiegł do linii końcowej i podał do Huberta Jasiaka, który stał na 7 metrze w polu karnym. Zawodnik Górnika Zabrze oddał strzał i zdobył bramkę.

Osiem minut później sędzia Paweł Horożaniecki podyktował rzut karny dla Polski. W pole karne wbiegł Adrian Przyborek, który został kopnięty przez obrońcę reprezentacji Luksemburga. Do jedenastki podszedł Hubert Jasiak i oddał strzał w lewą stronę bramki. Intencje Jasiaka wyczuł Ermal Azemi, który sparował strzał na rzut rożny.

Od 43 minuty Polacy grali w osłabieniu. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkowywał Cyprian Popielec. Z przewrotki próbował uderzyć Mateusz Dziewiatowski, który uderzył nogą zawodnika Luksemburga. Kapitan reprezentacji Polski został napominany drugą żółtą kartką i w konsekwencji został wykluczony z meczu.

Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Po zmianie stron obie drużyny grały zachowawczo, choć to Polacy grali skuteczniej.

W 62 minucie do akcji sam na sam wychodził Hubert Jasiak. Interweniował bramkarz Luksemburga. Wtedy Jasiak upadł, a sędzia ocenił, że zawodnik Polaków symuluje i został napominany żółtą kartką.

W 65 minucie został podyktowany rzut wolny dla Polski. Piłkę dośrodkował Hubert Jasiak, do której wyskoczył Kacper Szulc i zdobył głową bramkę.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Polacy wygrali pierwszy mecz w ramach UEFA Development Cup 2:0

Polska – Luksemburg. Szczecin. Ul. Kresowa 4. 27 marca 2023 r. godz. 11:00.
Wynik - 2:0 (1:0)