Po ostatniej kolejce Klasy Okręgowej i przed ostatnią kolejką w #KEEZAKlasaAZZPN przyjrzymy się sytuacji w poszczególnych grupach. Sprawdzimy kto ma szansę na bezpośredni awans, kto może zawalczyć o baraże, a kto na pewno spadnie. Wiemy także kto awansował z B-klasy.
Jednocześnie informujemy, że losowanie par barażowych o awans do Klasy Okręgowej odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 12:00.
Stan na 13 czerwca 2022 r.
#KeezaKlasaOZZPN:
I wariant - spadek Bałtyku Koszalin do IV ligi ZZPN:
Grupa 1
Awans: Wybrzeże Rewalskie Rewal
Baraż o awans do IV ligi: Rega Trzebiatów
Baraż o utrzymanie: Pomorzanin Sławoborze, Masovia Maszewo/Korona Człopa*
Spadek do A klasy: Ikar Krosino, Pomorzanin Nowogard, Spójnia Świdwin
Grupa 2
Awans: Iskierka Szczecin
Baraż o awans do IV ligi: Odra Chojna
Baraż o utrzymanie: Stal Lipiany
Spadek do A klasy: Sokół Pyrzyce, Czarni Lubanowo, Energetyk Gryfino
Grupa 3
Awans: Mechanik Bobolice
Baraż o awans do IV ligi: Wiekowianka Wiekowo
Baraż o utrzymanie: brak
Spadek do A klasy: Wiarus Żółtnica, LZS Kowalewice, Grot Bonin, Redłovia Redło
Grupa 4
Awans: Gavia Choszczno
Baraż o awans do IV ligi: Zorza Dobrzany
Baraż o utrzymanie: Błękitni Pomierzyn, Korona Człopa/Masovia Maszewo*
Spadek do A klasy: Sparta Węgorzyno, Iskra Pomień, Drawa Drawno
*Decyduje losowanie
II wariant - Bałtyk Koszalin utrzymuje się w III lidze:
Grupa 1
Awans: Wybrzeże Rewalskie Rewal
Baraż o awans do IV ligi: Rega Trzebiatów
Baraż o utrzymanie: Pomorzanin Sławoborze
Spadek do A klasy: Ikar Krosino, Pomorzanin Nowogard, Spójnia Świdwin
Grupa 2
Awans: Iskierka Szczecin
Baraż o awans do IV ligi: Odra Chojna
Baraż o utrzymanie: Stal Lipiany
Spadek do A klasy: Sokół Pyrzyce, Czarni Lubanowo, Energetyk Gryfino
Grupa 3
Awans: Mechanik Bobolice
Baraż o awans do IV ligi: Wiekowianka Wiekowo
Baraż o utrzymanie: Wiarus Żółtnica
Spadek do A klasy: LZS Kowalewice, Grot Bonin, Redłovia Redło
Grupa 4
Awans: Gavia Choszczno
Baraż o awans do IV ligi: Zorza Dobrzany
Baraż o utrzymanie: Błękitni Pomierzyn
Spadek do A klasy: Sparta Węgorzyno, Iskra Pomień, Drawa Drawno
#KEEZAKlasaAZZPN
Grupa 1
Awans: Orzeł Łoźnica
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Jastrząb Łosośnica/Pionier Żarnowo/Pomorzanin Przybiernów
Spadek do B klasy: Bałtyk Gostyń, Bizon Cerkwica/Znicz Wysoka Kamieńska/Zalew Stepnica
Grupa 2
Awans: Orzeł Grzędzice
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Orzeł Pęzino/Dąb Dębice
Spadek do B klasy: WODR Barzkowice, Sokół Sokoliniec
Grupa 3
Awans: Kasta Szczecin/Chemik II Police/KP Przecław
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Chemik II Police/Kasta Szczecin/KP Przecław
Spadek do B klasy: Aquila Szczecin, Promień Mosty
Grupa 4
Awans: Grot Gardno/Ogniwo Babinek/GKS Kołbacz
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Grot Gardno/Ogniwo Babinek/GKS Kołbacz
Spadek do B klasy: Sokół II Pyrzyce, Bryza Reńsko
Grupa 5
Awans: Kłos Pełczyce
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Polonia Giżyn
Spadek do B klasy: Orzeł Żeńsko
Grupa 6
Awans: Rurzyca Nawodna/Pomorzanin Cychry
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Rurzyca Nawodna/Pomorzanin Cychry/Czcibor Cedynia
Spadek do B klasy: Zjednoczeni Kurzycko/Piast Piaseczno
Grupa 7
Awans: AP Kotwica Kołobrzeg
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Płomień Myślino
Spadek do B klasy: Grot Gorawino, Syrena-Grot Rymań, Derby Karścino, GKS Sokół, Płomień Pobłocie Wielkie
Grupa 8
Awans: Arkadia Malechowo/KS Sieciemin
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Arkadia Malechowo/KS Sieciemin
Spadek do B klasy: Passat Bukowo Morskie, Błękitni Tychowo, Wieża II Postomino, Derby Gwiazdowo, Darpol Barzowice
Grupa 9
Awans: Orzeł Łubowo/Hubertus Biały Bór
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: Orzeł Łubowo/Hubertus Biały Bór
Spadek do B klasy: KS Gwda Wielka, Wicher Rąbino, Grom Świelino, Sokół Spore, Drzewiarz Krosino
Grupa 10
Awans: Sokół Suliszewo
Baraż o awans do Klasy Okręgowej: brak szans na baraż (zbyt niski współczynnik)
Spadek do B klasy: Kopanik Lubno, Drzewiarz Świerczyna, Legion Strączno, Bytyń Nakielno, Mirstal Mirosławiec/Grom Giżyno
#KeezaKlasaBZZPN - awanse:
Grupa 1
Vineta II Wolin
Grupa 2
Sztorm Szczecin
Grupa 3
Gwiazda Żalęcino
Grupa 4
Osadnik II Myślibórz
Grupa 5
Kłos Kamienny Jaz