W piątek 7 kwietnia 2017 roku odbyło się w siedzibie ZZPN w Szczecinie zebranie sprawozdawcze działającego przy Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej „Klubu Seniora" w którym uczestniczyło 30 członków. Okazją do spotkania było podsumowanie pierwszego roku działalności oraz zbliżające się Święta Wielkanocne. Zebranie otworzył i przywitał wszystkich zebranych prezes klubu Ryszard Fabiniak. Pod nieobecność prezesa ZZPN Jana Bednarka, związek reprezentował wiceprezes Henryk Wawrowski.

W sobotę 17 grudnia 2016 roku w siedzibie ZZPN w Szczecinie odbyło się spotkanie wigilijne członków Klubu Seniora, w którym uczestniczyło 26 osób. Wśród nich byli m.in.: pierwszy reprezentant Polski juniorów ziemi szczecińskiej - Teodor Jabłonowski, wielokrotny reprezentant Polski, srebrny medalista olimpijski z Montrealu z 1976 roku - Henryk Wawrowski oraz wielu innych zasłużonych zawodników, trenerów, sędziów i działaczy.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego PZPN, który odbył się w Warszawie 26 października 2016 r. tytułem „Członka Honorowego PZPN” wyróżniono 12 osób. Wśród nich  to najwyższe wyróżnienie nadawane przez PZPN otrzymał Henryk Wawrowski. Tym samym został pierwszym piłkarzem, który otrzymał to zaszczytne wyróżnienie.

Dotychczas tytuł „Członka Honorowego PZPN” otrzymało pięciu działaczy z okręgu zachodniopomorskiego: Stanisław Fortuński, Florian Krygier, Roman Wilczek, Jan Wilk i Stefan Klemczak.

Z okazji wyboru składamy gratulacje w imieniu całej pilkarskiej rodziny z naszego województwa.

Poniżej artykuł o Henryku Wawrowskim autorstwa Czesława Giergiela i Macieja Mokrzyca.

W sobotę 19.03.2016 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Hali Sportowej przy ul. Twardowskiego w Szczecinie odbyło się inauguracyjne zebranie nowo powstałego przy Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej „Klubu Seniora”. Na zebranie przybyło 26 zaproszonych gości: działaczy, trenerów, sędziów i zawodników. Gościem honorowym był nestor piłkarstwa szczecińskiego 96-letni trener Stefan Żywotko, który został przez zebranych przywitany gorącymi brawami. Obrady otworzył i przywitał gości Prezes ZZPN Jan Bednarek z którego to inicjatywy powstał "Klubu Seniora". Następnie na przewodniczącego zebrania zaproponował Ryszarda Fabiniaka, który zapoznał wszystkich uczestników z porządkiem obrad. W dalszej kolejności Czesław Giergiel omówił kryteria przynależności do klubu. Do Klubu Seniora przy ZZPN w Szczecinie mogą należy osoby, które ukończyły 60 lat, byli działacze ZZPN (dawnego OZPN), trenerzy, piłkarze, którzy występowali na boiskach od I do III ligi a po zakończeniu kariery w dalszym ciągu zostali przy sporcie, odnajdując się w roli trenera lub działacza sportowego. Do Klubu Seniora mogą należeć także byli reprezentanci Polski, medaliści Mistrzostw Polski od juniorów do seniorów.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok