Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

26.10.2017.001

Zwycięstwem 3:1 w roczniku 2003 i porażką 1:3 w roczniku 2004 zakończyły się mecze reprezentacji ZZPN z reprezentacją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Oba spotkania rozegrane zostały w Kaliszu i odbyły się w ramach eliminacji mistrzostw Polski.

Reprezentacje Wielkopolskiego ZPN od lat należą do ścisłej czołówki krajowej we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych. Dlatego tym większe uznanie należy się naszej starszej reprezentacji, która wygrała bardzo pewnie 3:1. Zwycięstwo mogłoby być dużo bardziej okazałe, gdyby przy wyniku 2:0 nasza drużyna wykorzystała rzut karny. Później goście zdobyli kontaktową bramkę, ale nasza drużyna bardzo szybko odpowiedziała trzecim trafieniem i do końca spotkania w pełni kontrolowała sytuację na boisku.

Sześć zdobytych punktów w dwóch pierwszych spotkaniach daje naszej reprezentacji komfortową sytuację w tabeli przed kolejnymi meczami. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce ZZPN rozgromiło Kujawsko-Pomorski ZPN aż 9:0. Dziś w drugim spotkaniu grupowym Kujawsko-Pomorski niespodziewanie pokonał Pomorski ZPN. Teoretycznie w meczu z Pomorskim ZPN, który rozegrany zostanie 7 listopada w Słupsku, nasza drużyna nie powinna mieć zatem większych kłopotów z odniesieniem kolejnej wygranej.

Mecz obserwował Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski U 15. Po tak dobrym występie naszej reprezentacji do jego notesu z pewnością trafiło kilku naszych zawodników.

Gorzej wypadł nasz młodszy zespół, który przegrał 1:3. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco. W 22 minucie ZZPN wyszedł na prowadzenie. Po zdobytej bramce wciąż przeważał, ale nie zdołał zdobyć kolejnych goli. Rywale nastawili się na grę z kontry i trzykrotnie szybkie akcje zakończyli zdobyciem bramki. Nasza drużyna miała swoje okazje, ale ze skutecznością było na bakier. Nawet rzut karny nie przyniósł ZZPN gola.

Spotkanie obserwował Marcin Łazowski, asystent trenera reprezentacji Polski U 17 Bartłomieja Zalewskiego. W przyszłym roku ten trenerski duet rozpocząć ma pracę z reprezentacją U 14 i pod tym kątem Łazowski oglądał poczynania obu zespołów.

Turniej o Puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2004)

ZZPN - Wielkopolski ZPN 1:3 (1:1)

Bramkę dla ZZPN zdobył Matuszak 22

ZZPN: Wojtasiak – Freilich, Martuszewski, Bugara, Matuszak, Wnorowski, Jakubczyk, Żolik, Samborski, Szwejda, Włodarczyk. Grali także: Pardel, Kaliński, Ogórek, Sumiński, Dyczewski, Glama, Dziemidowicz.

Trenerami są: Sławomir Kłos UEFA B (Fotball Academy Szczecin), Przemysław Jasiński UEFA B (AP Pogoń Szczecin), Łukasz Korszański UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz. Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów.

Tabela po dwóch kolejkach spotkań

1.Wielkopolski ZPN         2             6

2.Zachodniopomorski ZPN          2             3

3.Pomorski ZPN 2              1

4.Kujawsko-Pomorski ZPN           2             1

 

Turniej o Puchar Kazimierza Deyny (rocznik 2003)

ZZPN – Wielkopolski ZPN 3:1 (2:0)

Bramki dla ZZPN zdobyli: Kozłowski 2, Leśniak 7, Rośczak 72

ZZPN: Ł. Łęgowski – Karwowski, Balcewicz, Białczyk, Uzar – M. Łęgowski, Łukasiak, Kozłowski – Leśniak, Korczakowski – Turski. Grali także Rośczak, Dziuniak, Kośmider, Kapela, Szyszka, Stachnik, Sujecki

Trenerami są: Maciej Mateńko UEFA A (Fotball Academy Szczecin), Piotr Łęczyński UEFA A (AP Pogoń Szczecin), Mateusz Kaźmierczak UEFA A (Bałtyk Koszalin). Trener bramkarzy: Grzegorz Otocki (AP Pogoń Szczecin). Kierownik reprezentacji ZZPN: Mirosław Masicz, Opieka medyczna: Rafał Kościołowicz. Trener koordynator: Marek Safanów

Tabela po dwóch kolejkach spotkań

1.Zachodniopomorski ZPN          2             6

2.Wielkopolski ZPN         2             3

3.Kujawsko-Pomorski ZPN           2             3

4.Pomorski ZPN 2              0

26.10.2017.002

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok