Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W Kołobrzegu odbyła się pierwsza konferencja trenerek i trenerów „Pierwsza Piłka”, poświęcona innowacyjnej formule organizacji rozgrywek dzieci wprowadzonen w ubiegłym roku przez ZZPN. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 szkoleniowców.

- O naszym projekcie głośno jest w całej piłkarskiej Polsce. Inne ośrodki w kraju powoli przymierzają się, żeby pójść w nasze ślady. W najmłodszych grupach wiekowych przestaliśmy prowadzić klasyfikację, nie notujemy wyników. W trakcie meczów rywalizacja jest zacięta, ale po ostatnim gwizdku sędziego nie ma nerwowego zaglądania w tabele, nie ma ciśnienia rodziców i trenerów na odniesienie zwycięstwa w turnieju. Dzieci mają się przede wszystkim bawić grą, mieć radość ze zdobywania bramek. Udział w turniejach jest teraz okazją do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze. Dziękuję wam wszystkim tu zgromadzonym, za zaangażowanie i pomoc w organizacji cyklu imprez w ramach programu „Pierwsza Piłka” - mówił Jan Bednarek, prezes ZZPN.

W trakcie szkolenia odbyła się między innymi prezentacja z zakresu kształcenia i licencjonowania trenerów przygotowana przez trenera edukatora PZPN Pawła Podgórskiego oraz wystąpienie trenera Marka Safanów podsumowujące dotychczasowe turnieje „Pierwsza Piłka”. Safanów wskazał na kłopoty z jakimi borykają się organizatorzy imprez, wskazał też na popełniane przez nich na błędy, nad wyeliminowaniem których trzeba wspólnie pracować.

Za część szkoleniową odpowiedzialny był Jakub Śpiegowski, który w części teoretycznej i praktycznej skupił się na optymalizacji jednostki treningowej oraz rozwoju indywidualnym podopiecznych.

Po przerwie obiadowej wykład wygłosił profesor Tadeusza Hucińskiego, który zaprezentował innowacyjne spojrzenie na sposób komunikacji z dziećmi.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, czego najlepszym dowodem był aktywny udział uczestników kursu w panelu dyskusyjnym, który odbył się po prezentacji profesora Hucińskiego.

Zwieńczeniem wydarzenia jest ankieta online, która ma na celu wsparcie organizatorów przy wprowadzaniu niezbędnych korekt i zmian w organizacji rozgrywek.

- Pierwsza konferencja trenerek i trenerów #PIERWSZAPILKA przeszła do historii. Zarówno frekwencja jak i aktywna postawa zgromadzonych szkoleniowców napawa optymizmem. Podczas wszystkich wydarzeń edukacyjnych kluczem do dalszego sukcesu jest świadomy słuchacz. Szkoleniowcy odczuwają potrzebę stałego dokształcania i zdobywania wiedzy. Większość z nich aktywnie uczestniczyła w wymianie poglądów co potwierdza potrzebę organizacji kolejnych tego typu szkoleń. Jestem przekonany, że jedynie odpowiednia inwestycja w szkoleniowców, oddających się pracy z dzieciakami, może zaowocować w przyszłości wychowaniem zawodników, którzy osiągną najwyższy wtajemniczenia piłkarskiego - podsumował Marek Safanów.

Podczas konferencji odbyła się uroczystość, podczas której Jan Bednarek, wraz z Iloną Grędas – Wójtowicz, zastępcą prezydenta Kołobrzegu, nagrodzili najbardziej zaangażowanych w projekt „Pierwsza Piłka” rodziców oraz szkoleniowców.

Lista wyróżnionych:

Arkadiusz Biadunia – Rodzice AP Szczecinek

Daniel Jaruga – Rodzice AP Gwardia Koszalin

Paweł Waśków – AP Kotwica Kołobrzeg

Daniel Kowalewski – UKS Chrobry Drzonowo

Paweł Pawlaczyk – UKS Gryf Kamień Pomorski

Paweł Noga – UKS Dębno

Sylwester Kryszkiewicz – Zjednoczeni Kobylanka

Jacek Niburski – GLKS Olimpia Brzeźno

Paweł Rytwiński i Artur Wójcik – Sparta Gryfice

Link do galerii zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/zzpnszczecin/photos/?tab=album&album_id=2750195995056929

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok