Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

Ponad 250 trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów uczestniczyło w kursokonferencji „Akademia Grassroots 2019”. Bezpłatne szkolenie zorganizowane przez PZPN przy współudziale ZZPN odbyło się w hali sportowej w Karlinie.

Kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych przeprowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców pozwoliło zebranym zapoznać się z najnowszymi trendami obowiązującymi w piłce dziecięcej. Podczas szkolenia największy nacisk położony był bowiem na odpowiednią pracę z najmłodszymi.

- Muszę przyznać, że Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wyróżnia się na tle kraju. Macie bardzo ambitnych i doświadczonych szkoleniowców i trenerów edukatorów. Bardzo dobrze fukncjonuje u was AMO i MAMO. Z uwagą przyglądamy się projektom realizowanym przez ZZPN. Program „Pierwsza Piłka”, w którym odeszliście od prowadzenia tabel i klasyfikacji jest warty szerszego rozpropagowania – przyznał Dariusz Pasieka, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN (na zdjęciu z prawej).

W Karlinie wśród słuchaczy nie zabrakło bardzo doświadczonych szkoleniowców. Na trybunach zasiedli między innymi Kazimierz Biela czy Mirosław Masicz.

- Kto nie idzie z duchem czasu ten się cofa. Dlatego z dużym zainteresowaniem wysłuchałem dzisiejszych wykładów. Choć na trenerce zjadłem zęby dowiedziałem się dziś wielu interesujących nowinek – powiedział Biela.

Szkolenia Grassroots obywają się w całej Polsce. To dowodzi, że PZPN ogromną wagę przywiązuje do szkolenia dzieci. - Bardzo istotne, że w ostatnich latach znacznie przybyło trenerów z licencją Grassroots C. W skali kraju zbudowaliśmy szkoleniową piramidę, na dole której znajduje się najwięcej właśnie szkoleniowców z licencją C. To, że znajdują się oni u podstawy tej piramidy wcale nie oznacza, że są najmniej ważni, Wręcz przeciwnie, ich praca ma ogromne znaczenie dla rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Za swój osobisty sukces uważam wprowadzenie unifikacji kursów Grassroots C. Teraz każdy z początkujących trenerów, bez względu czy kurs przeszedł w Warszawie, Szczecinie czy Rzeszowie, nabywając podstawową licencję ma bardzo podobne umiejętności i wiedzę – dodał Pasieka.

- Wysoka frekwencja dowodzi, że takie szkolenia są bardzo potrzebne. Podczas wykładów nie ma już chodzenia po korytarzach i nerwowego czekania na zakończenie kursu, jak to przed laty bywało. Trenerzy przyjeżdżają czegoś się dowiedzieć, poznać nowe trendy, każdy z nich chce wynieść z zajęć jak najwięcej. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej niedawno wprowadził program „Pierwsza Piłka”. Mamy też wiele kolejnych pomysłów związanych z piłką dziecięcą. Jednym z nich będzie wprowadzenie kar minutowych za przekleństwa w młodzieżowym futbolu. Wulgaryzmy z ust młodych piłkarzy nie powinny się przytrafiać – dodał Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok