Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

O projekcie ZZPN „Pierwsza Piłka” na bieżąco szeroko informujemy między innymi na naszej stronie internetowej. W największym skrócie polega on na organizacji weekendowych imprez piłkarskich dla najmłodszych adeptów piłkarskich.

 

Marek Safanów, pomysłodawca i koordynator programu, na każdym kroku podkreśla, że dzieciom najwięcej radości przynosi gra, szkolenie powinno odbywać się poprzez zabawę, a wyniki – na etapie piłki dziecięcej - są sprawą zupełnie drugorzędną. Na tyle nieistotną, że ZZPN w projekcie „Pierwsza Piłka” całkowicie zrezygnował z prowadzenie klasyfikacji i tabel.

 

Inicjatywa, jako pionierska w kraju, spotkała się z dużym zainteresowaniem i przychylnością mediów. O projekcie napisał między innymi redaktor Wojciech Parada z Kuriera Szczecińskiego, który zawsze bardzo promuje i ciepło pisze na temat młodzieżowego futbolu. Warto zapoznać się z jego artykułem. Oto link do tekstu:

https://24kurier.pl/aktualnosci/sport/pilka-nozna-pierwsza-pilka-dla-najmlodszych

 

O naszym projekcie wspomniał także redaktor Marek Wawrzynowski w Wirtualnej Polsce:

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/848139/marek-wawrzynowski-480-w-meczu-siedmiolatkow-czyli-dorosli-robia-sobie-dobrze-ko

 

Na końcu powyższego artykułu, w którym zawarta jest między innymi wypowiedzi Marka Safanowa, zamieszczona jest sonda z pytaniem „Co myślisz o likwidacji tabel w kategoriach do lat 12?”. W sondzie wzięło udział blisko cztery tysiące internautów. Ich odpowiedzi utwierdzają nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Blisko 90 procent odpowiedzi jest za ich likwidacją.

 

Dodajmy, że ZZPN turnieje z cyklu „Pierwsza Piłka” zamierza także organizować w okresie późnojesiennym oraz zimowym.

 

- Zależy nam, żeby dzieci rywalizowały ze sobą jak najczęściej, także w halach sportowych. To co sięsprawdziło na boiskach na pewno sprawdzi się także w rozgrywkach pod dachem. Tam też nie będziemy notować żądnych wyników, a każdy uczestnik turniejów otrzyma od Związku pamiątkowy medal – dodaje Jan Bednarek, prezes ZZPN i jeden z pomysłodawców projektu „Pierwsza Piłka”

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok