Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W Ośrodku Wypoczynkowym "Mewa" w Niechorzu odbył się coroczny obóz unifikacyjno-szkoleniowy sędziów Kolegium Sędziów ZZPN.

Termin przeprowadzenia obozu został dostosowany do możliwości wzięcia w nim udziału przez sędziów z oddziału koszalińskiego. W zgrupowaniu wzięło udział około 160 sędziów z całego województwa. Obóz oficjalnie otworzył Prezes ZZPN Jan Bednarek, który w krótkim wystąpieniu pogratulował sędziom postawy w minionym sezonie, podniósł kilka najważniejszych kwestii z punktu widzenia Związku oraz podziękował drużynie piłkarskiej Kolegium Sędziów ZZPN za reprezentowanie Związku w turniejach towarzyskich i charytatywnych oraz rozgrywkach Pucharu Polski.

Na zaproszenie Zarządu Kolegium Sędziów w inauguracyjnym spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący Wydziału Dyscypliny oraz Członek Zarządu ZZPN Robert Bikowski, który poprosił sędziów o bardziej szczegółowe opisywanie kar wykluczeń dla zawodników i osób funkcyjnych.

W trakcie trwania zgrupowania odbyły się trzy szkolenia z najnowszych interpretacji Przepisów Gry narzuconych przez Centralną Komisję Szkoleniową KS PZPN, które kolejno poprowadzili: Jerzy Broński („Najnowsze interpretacje – problemy różne”), Artur Aluszyk („Zagranie piłki ręką w świetle nowych Przepisów Gry) i Karolina Tokarska („Ocena starć w walce o piłkę).

W zgrupowaniu uczestniczyła także dr Jolanta Wesołowska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, która przeprowadziła badania wśród sędziów sprawdzając między innymi tkankę tłuszczową, a u starszych sędziów także ryzyko wystąpienia zawału serca bądź udaru mózgu.

Dzięki nawiązaniu współpracy Zarządu Kolegium Sędziów ZZPN z PUM reprezentowanym przez dr Wesołowską sędziowie będą cyklicznie poddawani tego typu badaniom w celu monitorowania ich przygotowania pod kątem fizycznym.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok