Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W Rewalu oficjalnie rozpoczęła swoją działalność Akademia Piłkarska Wybrzeża Rewalskiego.

- Systematycznie szkolimy około 110 młodych piłkarzy. W naszym klubie funkcjonuje sześc drużyn młodzieżowych. Z Wybrzeża regularnie powoływani są piłkarze do reprezentacji kadr ZZPN, nasi wychowankowie mają już za sobą także występy w reprezentacji Polski. To świadczy, że szkolimy na wysokim poziomie. Kto stoi w miejscu z czasem się jednak cofa. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w przód i powołaliśmy do życia Akademię Piłkarską – mówi prezes klubu, Żoła.

W uroczystej oficjalnej prezentacji uczestniczyli licznie zaproszeni goście, między innymi prezes ZZPN Jan Bednarek, wójt gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski oraz honorowy prezes Akademii Pogoni Szczecin Kazimierz Biela.

- Zdajemy sobie, że prowadzenie Akademii na profesjonalnym poziomie wymaga bardzo dużego zaangażowani i poważnego podejścia do tematu. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić w Akademii dyrektora do spraw sportowych. Został nim Tomasz Hoderny. Cieszą nas liczne deklarację wsparcia i akceptacji dla projektu akademii. Zdajemy jednak sobie sprawę, że przed nami ogrom pracy prowadzącej do realizacji zaplanowanych celów. Nie brakuję nam jednak motywacji, entuzjazmu a przy tak licznym wsparciu wierzymy w końcowy sukces – dodał Żoła.

- Powstawanie Akademii to właściwy krok w procesie szkolenia młodych piłkarzy. Akademii zawsze łatwiej znaleźć wsparcie, obecnie sponsorzy dużo chętniej pomagają podmiotom zajmującym się wyłącznie szkoleniem dzieci i młodzieży. Wybrzeże Rewalskie to jeden z najlepiej szkolących klubów w województwie. Jestem przekonany, że powołanie Akademii Piłkarskiej wpływanie na jeszcze lepszy rozwój młodych adeptów piłkarstwa z Rewala i okolicy – dodał Jan Bednarek.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok