Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w sobotę, 6 kwietnia zmarł Henryk Waliłko. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 12 kwietnia o godzinie 10:00 na Cmentarzu Centralnym.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Zarząd ZZPN, członkowie kubu Seniora ZZPN oraz pracownicy.

Henryk Waliłko to były długoletni zawodnik Arkonii Szczecin i Stal Stocznia Szczecin oraz trener, między innymi Stali Stocznia, Floty Świnoujście i Victorii Przecław.

Waliłko był wychowankiem Arkonii Szczecin, w której grał w latach 1959-71, wywalczając między innymi awans do II ligi. Następnie w Stali Stocznia w latach 1971-76, z którą wywalczył dwa awanse do III ligi oraz awans do II ligi.

Ponadto przez dwa sezony występował w polonijnym klubie Wisła Garfield w Stanach Zjednoczonych u boku takich piłkarzy jak: Eusebio da Silwa Ferreira brązowy medalista mistrzostwa Świata z roku 1966 (król strzelców tej imprezy), czy Antonio Simoes.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej poświęcił się pracy trenerskiej. Stal Stocznię prowadził z powodzeniem w II lidze w 109 spotkaniach. Z Flotą Świnoujście pracował w III lidze. Prowadził także Victorię Przecław, z którą między innymi zdobył Puchar Kuriera Szczecińskiego.

Za długoletnią działalność sportową został odznaczony między innymi: Odznaką Honorową Gryfa Pomorskiego, Brązową Odznaką Honorową „Za Zasługi dla sportu”, Brązową i Srebrną Honorową PZPN, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową OZPN I Srebrną Honorową Odznaką ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok