Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w sobotę, 6 kwietnia zmarł Henryk Waliłko. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 12 kwietnia o godzinie 10:00 na Cmentarzu Centralnym.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Zarząd ZZPN, członkowie kubu Seniora ZZPN oraz pracownicy.

Henryk Waliłko to były długoletni zawodnik Arkonii Szczecin i Stal Stocznia Szczecin oraz trener, między innymi Stali Stocznia, Floty Świnoujście i Victorii Przecław.

Waliłko był wychowankiem Arkonii Szczecin, w której grał w latach 1959-71, wywalczając między innymi awans do II ligi. Następnie w Stali Stocznia w latach 1971-76, z którą wywalczył dwa awanse do III ligi oraz awans do II ligi.

Ponadto przez dwa sezony występował w polonijnym klubie Wisła Garfield w Stanach Zjednoczonych u boku takich piłkarzy jak: Eusebio da Silwa Ferreira brązowy medalista mistrzostwa Świata z roku 1966 (król strzelców tej imprezy), czy Antonio Simoes.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej poświęcił się pracy trenerskiej. Stal Stocznię prowadził z powodzeniem w II lidze w 109 spotkaniach. Z Flotą Świnoujście pracował w III lidze. Prowadził także Victorię Przecław, z którą między innymi zdobył Puchar Kuriera Szczecińskiego.

Za długoletnią działalność sportową został odznaczony między innymi: Odznaką Honorową Gryfa Pomorskiego, Brązową Odznaką Honorową „Za Zasługi dla sportu”, Brązową i Srebrną Honorową PZPN, Srebrną i Złotą Odznaką Honorową OZPN I Srebrną Honorową Odznaką ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok