SP 51 Szczecin i Olimpia Szczecin w kategorii U 12, UKS Volley Szczecin i Olimpia Szczecin w kategorii U 10 oraz zespół z Przecławia i SP 5 Wałcz w kategorii U 8 - oto zwycięzcy eliminacyjnego turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" jaki rozegrany został w Szczecinku.

Niezwykle dramatyczny przebieg miał finałowy mecz do lat 12 turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", którego finały wojewódzkie od środy odbywają się w Szczecinku. W spotkaniu o pierwsze miejsce spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze drużyny: SP 7 Koszalin oraz SP 51 Szczecin. W wielkim finale bramki nie padły. O wszystkim rozstrzygnęła seria rzutów karnych, w których o jedno trafienie lepsi byli młodzi szczecinianie.

- Serce się raduje, gdy widzi się zaangażowanie uczestników imprezy i wielką radość jaką sprawia im udział w meczach. Zwycięzca może być tylko jeden, ale wszyscy uczestnicy zasłużyli na słowa otuchy i gratulacje. Jestem pewien, że polski futbol będzie miał w przyszłości mnóstwo pożytku z niektórych uczestników tego turnieju. Poziom prezentowany przez najlepszych był naprawdę wysoki, droga do reprezentacji Polski stoi przed nimi otworem, Na razie oczywiście w tych najmłodszych kategoriach wiekowych - mówił Jan Bednarek, wiceprezes PZPN.

Los sprawił, że drużyny SP 51 Szczecin oraz SP 7 Koszalin trafiły na siebie w grupie eliminacyjnej. W pojedynku grupowym wygrał SP 51 Szczecin 3:1. Obie drużyny wyszły z grupy do fazy pucharowej, czego nie udało się SP 6 Kołobrzeg, która w fazie grupowej pokonała SP 51 Szczecin 4:3. O dopadnięciu kołobrzeżan zadecydowała porażka z SP 7 Koszalin 0:4.

W fazie pucharowej SP 51 i SP 7 gromiły rywali. SP 51 w ćwierćfinale wygrała z SP Bezrzecze 6:1, a SP 7 Koszalin pokonało 7:0 SP 3 Gryfice.

W półfinale SP 51 Szczecin rozgromiło SP 5 Wałcz aż 10:2, natomiast SP 7 Koszalin wygrało z SP 1 Barlinek 8:0. Te wyniki dobrze oddają przewagę w umiejętnościach nad resztą zespołów. Nie mogło być jednak inaczej, skoro uczniowie SP 51 Szczecin to piłkarze, na co dzień trenujący w Pogoni Szczecin, natomiast SP 7 Koszalin to chłopcy z Bałtyku Koszalin.

W finale emocje były ogromne. Ostatecznie szczecinianie wygrali lepiej wykonując rzuty karne i to zespół SP 51 pojedzie na finały turnieju do Warszawy.

W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjne były piłkarki Olimpii Szczecin. W trzech meczach grupowych odniosły trzy zwycięstwa z bilansem bramek 36-0.

W ćwierćfinale Olimpia pokonała Zalew Stepnica 7:0, w półfinale wygrała z SP Niemica 6:1, a w finale pokonały SP 5 Wałcz 4:0.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok