Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

W auli ZUS przy ul. Matejki w Szczecinie odbyła się Konferencja "Bezpieczne obiekty piłkarskie na Pomorzu Zachodnim". W spotkaniu wzięło udział około 70 przedstawicieli klubów oraz samorządów.

Podczas konferencji przypomniano obowiązki spoczywające na organizatorach imprez sportowych. Głos zabrali między innymi przedstawiciele Wydziału do spraw Bezpieczeństwa ZZPN, agencji ochrony oraz spiker ekstraklasy Adam Wosik. Uczestnicy wysłuchali także wystąpienia przedstawiciela Wojewody Zachodniopomorskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji.

W przerwie pomiędzy wykładami prezes ZZPN Jan Bednarek wyróżnił kluby, osoby i samorządy, które w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo na stadionach i najlepiej współpracują w tym zakresie z ZZPN.

Za najlepszego klubowego kierownika do spraw bezpieczeństwa za rok 2018 uznano Jarosława Kreja z Kotwicy Kołobrzeg.

Najlepiej zorganizowanymi klubami w zakresie zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa podczas meczów w 2018 roku uznano Inę Goleniów oraz Sokół Karlino.

Najlepiej współpracującym ze Związkiem samorządem w zakresie bezpieczeństwa na stadionach uznano samorząd Szczecinka.

Z kolei najlepszym obiektem piłkarskim w zakresie bezpieczeństwa oddanym do użytku w 2018 roku uznano boisko LKS Bizon Cerkwica w gminie Karnice.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki.

- Zapewnienie porządku na stadionach uważam za rzecz priorytetową. Podczas meczów wszyscy obecni na obiektach muszą czuć się bezpieczni. Na szczęście w naszym województwie w minionych latach bardzo rzadko dochodziło do naruszeń prawa co nie może jednak osłabić czujności organizatorów spotkań. Podobne konferencję ZZPN zamierza organizować cyklicznie. Na kolejną zaprosimy także przedstawicieli z niższych lig, do B klasy włącznie - powiedział Jan Bednarek.    

Organizatorami spotkania byli Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok