Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

V Plebiscyt na Piłkarza Roku za nami. Podczas uroczystej gali, która we wtorek odbyła się w gościnnych hotelu Dobosz w Policach, nagrodziliśmy między innymi najpopularniejszych i najlepszych piłkarzy minionego roku. Miłe zaskoczenie towarzyszyło wystąpieniu niemieckiego trenera Pogoni Kosty Runjaicia, który do zebranych przemówił w języku polskim.

W tym roku ZZPN przeprowadził plebiscyt w 13 kategoriach od ekstraklasy aż do klasy C. W niższych ligach rywalizowano z podziałem na rozgrywki odbywające się w KOZPN i ZZPN. Ponadto swoje wyróżnienia przyznała Kapituła Plebiscytu.

- Obchodzimy mały jubileusz naszej zabawy. Gdy pięć lat temu zaczęliśmy organizować plebiscyt nie przypuszczaliśmy, że stanie się tak popularny.  W ciągu trzech tygodni stycznia, na ponad 150 piłkarzy, kibice oddali w sumie około 60 tysięcy głosów! Dziś przyszła pora na nagrodzenie zwycięzców - mówił prezes ZZPN Jan Bednarek.

Laureatom nagrody wręczali między innymi: Stanisław Wziątek i Janusz Gromek – członkowie zarządu województwa Zachodniopomorskiego, Andrzej Bednarek –Starosta Policki, Władysław Diakun – burmistrz Polic, a także medaliści mistrzostw świata 1982 Paweł Janas oraz Stefan Majewski.

Walukiewicz podwójnym odkryciem

Ten ostatni przekazał Sebastianowi Walukiewiczowi statuetkę w kategorii Odkrycie Roku. - Co ciekawe kilka dni temu miałem wręczać tak samo zatytułowaną nagrodę podczas gali zorganizowanej przez tygodnik "Piłka Nożna". Walukiewicz na tamtej gali się nie stawił, więc dziś nagradzam go niejako podwójnie - mówił Majewski.

Piłkarzem Roku, zarówno w głosowaniu kibiców jak i zdaniem kapituły został kapitan Pogoni Kamil Drygas.

- Kapituła nie miała wątpliwości. To był zdecydowanie najlepszy i najrówniej grający piłkarz w ubiegłym sezonie. Zdaniem niektórych członków Kapituły zasłużył nawet na powołanie do reprezentacji Polski - zdradził kulisy obrad Kapituły prowadzący galę redaktor Jarosław Marendziak.

Równie bezdyskusyjnym zwycięzcą w kategorii trener roku został Kostija Runijać. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez ekstraklasowe zespoły okazało się, że Pogoń pod jego wodzą w tabeli za rok 2018 zajęła trzecie miejsce, za Legią, Jagiellonią, a przed Lechem!

- Dobry wieczór. Dziękuję za wyróżnienie i nagrodę. Życzę wszystkim udanej zabawy - powiedział po polsku Runijać. Było to jego pierwsze publiczne wystąpienie w naszym języku, czym wzbudził uznanie zgromadzonych. Stefan Majewski, który gotowy był tłumaczyć wystąpienie niemieckiego szkoleniowca okazał się bezrobotny.

Zwycięzcy plebiscytowi:

Ekstraklasa

Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

II liga

Przemysław Brzeziański (Błękitni Stargard)

III liga

Rafał Gutowski (Kotwica Kołobrzeg)

IV liga

Bartłomiej Babiak (Orzeł Wałcz)

Szczecińska Klasa Okręgowa

Marcin Nitecki (Biali Sądów)

Koszalińska Klasa Okręgowa

Damian Gałosz (Lech Czaplinek)

A klasa Szczecin

Arkadiusz Pawłowski (Mewa Resko)

A klasa Koszalin

Krzysztof Guzowski (Hubertus Biały Bór)

B klasa Szczecin

Rafał Delczyk (Grot Gardno)

B klasa Koszalin

Marcin Krużycki (Legion Strączno)

C klasa Szczecin

Mateusz Chrzanowski (Prawobrzeże II Świnoujście)

Piłkarka

Amelia Bińkowski (Olimpia Szczecin)

Futsal

Daniel Szklarz (Pogoń 04)

NAGRODY KAPITUŁY

Piłkarz Roku: Kamil Drygas (Pogoń Szczecin)

Trener Roku: Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin)

Sędzia Roku: Artur Aluszyk (debiut w ekstraklasie)

Inwestycja Sportowa Roku: kompleks piłkarski Prawobrzeże Świnoujście

Odkrycie Roku: Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin)

Objawienia Juniorskie Roku: Hubert Turski i Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin)

Mecenas Roku: Prezydent Stargardu

Impreza Roku: mistrzostwa Polski Beach Soccer w Kołobrzegu oraz dwumecz Polska - Anglia.

Propagator piłki nożnej: Waldemar Mroczek (Głos Szczeciński, Flota Świnoujście) oraz Mariusz Pszczółkowski (ligowiec.net)

Nagroda imienia Włodzimierza Obsta: Kazimierz Biela (Pogoń Szczecin)

Animator rozgrywek dziecięcych: Fala Międzyzdroje oraz UKS Szczecinek

- Plebiscytowa gala to okazja do spotkania piłkarzy i działaczy grających i pracujących na różnych szczeblach rozgrywek. Bez względu na to, czy funkcjonujemy w ekstraklasie, czy w klasie C, wszystkich nas łączy miłość do futbolu. Z dumą mogę powiedzieć, że stanowimy jedną wielką piłkarską rodzinę - powiedział podsumowując galę Jan Bednarek.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok