Zachodniopomorski Związek
Piłki Nożnej

Rekordowa liczba około 350 trenerów i nauczycieli wzięła udział w poniedziałek, 12 listopada, w Akademii Piłkarskiej Grassroots.

- Cieszę się, że zainteresowanie tym cyklicznym szkoleniem organizowanym przez PZPN i wojewódzkie Związki systematycznie rośnie. Z rozmów przeprowadzonych w trakcie konferencji z trenerami wiem, że byli usatysfakcjonowani poziomem szkolenia. Trafiliśmy też z tematami w potrzeby i zainteresowania szkoleniowców - mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- Mnie najbardziej zainteresował wykład dotyczący AMP futbolu. Prowadzący przedstawił szereg metod za pośrednictwem, których możemy aktywować dziecko, dodatkowo zmobilizować je podczas treningu czy meczu, wesprzeć w codziennym funkcjonowaniu, nie tylko w sporcie. Wszystkie zaprezentowane metody z powodzeniem można zastosować w gronie pełnosprawnych dzieci. Wykładowca udostępnił zainteresowanym specjalną broszurę. Jestem trenerem z długim stażem, ale z takimi metodami aktywacji jeszcze się nie spotkałem. Z pewnością wykorzystam je w pracy z najmłodszymi adeptami futbolu - mówi trener Józef Gawron.

Udział w konferencji był bezpłatny, ponadto każdy uczestnik otrzymał pendrive ze zbiorem materiałów szkoleniowych oraz dwa wydawnictwa przygotowane przez PZPN.

- W mojej ocenie bardzo ciekawy był także wykład Michała Libicha, który w ostatnim czasie odwiedził czołowe w Europie krajowe federacje piłkarskie. Wniosek z jego obserwacji jest taki, że w trakcie treningu odchodzi się od metod ścisłych, a zastępuje je różnego rodzaju grami, związanymi z danymi sytuacjami na boisku już podczas samego spotkania. Popularny u nas "dziadek", zwany w Hiszpanii "rondo" i różne odmiany tej gry, to ważny element każdego treningu. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są z przeciwnikiem. Odchodzi się od stojaków, czy pachołków, które imitują rywali - mówi Marek Safanów, trener edukator.

Na temat Mobilnego AMO opowiadali trenerzy ZZPN Tomasz Michalczyszyn oraz Maciej Mateńko. Pokazowe zajęcia z grupą dzieci trenujących w AMO przeprowadzili nasi związkowi trenerzy Tomasz Bielecki, Piotr Sochański oraz Leszek Muskała.

- Dziękuję uczestnikom konferencji za liczne przybycie. Skoro jest taka potrzeba i zainteresowanie wyjdziemy naprzeciw naszym trenerom. ZZPN na początku przyszłego roku przeprowadzi kolejną konferencję szkoleniową - zapowiada Jan Bednarek. - Chciałbym też podziękować prelegentom i naszym trenerom za świetne przygotowanie i przeprowadzenie konferencji - dodał prezes ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Kobiety

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

 

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok