23 maja odbędą się testy sprawnościowe do I klasy sportowej Liceum Ogólnokształcącego o profilu piłka nożna w Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla. Po ukończeniu szkoły absolwenci zdobędą umiejętności pozwalające być trenerem piłkarskim, sędzią piłkarskim oraz fizjoterapeutą.

- W porozumieniu i we współpracy z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej otwieramy całkiem nowy kierunek. Do młodzieży wychodzimy z kompleksową ofertą. Wiadomo, że nie każdy z młodych piłkarzy zostanie zawodowym piłkarzem. Nasz szkoła proponuje uczniom możliwość zdobycia umiejętności, które po ukończeniu u nas nauki pozwolą im w innym zakresie pracować w futbolu – mówi Maciej Parobczy, dyrektor Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie.

Podczas nauki uczniowie będą mieli możliwość ukończyć między innymi kurs sędziego klubowego, kurs sędziego PZPN oraz kurs trenerski UEFA C. Wykładowcami będą specjaliści z ZZPN. Ponadto w klasach czwartych uczniowie będą uczestniczyli w stażach trenerskich koordynowanych przez ZZPN.

- Mam nadzieję, że nasza oferta spotka się z zainteresowaniem uczniów z całego województwa zachodniopomorskiego. Posiadamy świetną kadrę nauczycielską, dysponujemy internatem, mamy dobrą bazę sportową, współpracujemy z trenerami z Pogoni Prawobrzeże – dodaje Maciej Parobczy.

Pierwszy termin testów odbędzie się 23 maja o godzinie 14 na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie.

Więcej informacji udziela sekretariat szkoły: tel.: 91 4 629 290 oraz w sprawie testów trener Leszek Pokładowski tel.: 696-097-990.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok