Dziś w siedzibie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police odbyła się konferencja dotyczącą poprawy infrastruktury piłkarskiej w województwie zachodniopomorskim.

Tematyką spotkania była między innymi pielęgnacja boisk piłkarskich trawiastych, systemy i rodzaje nawożenia, oferta i prezentacja Grupy Azoty Police SA oraz wymiana doświadczeń.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli ZZPN wzięło udział kilkanaście osób z całego województwa odpowiedzialnych za utrzymanie w swoich miejscowościach właściwego stanu boisk piłkarskich. Gospodarzy reprezentował między innymi Tomasz Panas, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne.  

- Od wielu lat firma z Polic jest prawdziwym przyjacielem sportowców. Przy tej okazji przypomnę tylko, że podczas styczniowej gali podsumowującej Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza roku wyróżniliśmy Zakłady Chemiczne tytułem Mecenasa Sportu. Dzisiejsze spotkanie jest wynikiem porozumieniu, które zawarliśmy jeszcze w ubiegłym roku. Grupa Azoty to wybitny ekspert w dziedzinie nawozów. Możliwość współpracy z tak profesjonalnym partnerem może oznaczać tylko jedno: równiejsze i bardziej zielone boiska – mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że murawa boisk klubów, które zdecydowały się zawrzeć współpracę z Grupą Azoty Police, jest nieodpłatnie przebadana, a spółka dobiera dla niej najbardziej efektywne nawozy. Kluby mogą je kupić po konkurencyjnej cenie.

Jednym z uczestników konferencji był Mirosław Kolanica, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Płotach. – O spotkaniu mogę mówić w samych superlatywach. Jego najciekawszym punktem był wykład dotyczący fachowej pielęgnacji murawy, podczas którego usłyszeliśmy wiele praktycznych wskazówek. Obejrzeliśmy linię produkcyjną, byliśmy w porcie. Otrzymaliśmy bardzo atrakcyjną propozycję zakupu nawozów. Nawiązanie współpracy przez ZZPN z Grupą Azoty to świetny pomysł, dzięki któremu kluby i właściciele obiektów piłkarskich są w stanie zaoszczędzić wiele na wydatkach związanych z pielęgnacją murawy – powiedział Mirosław Kolanica.

Według fachowców z Grupy Azoty w ciągu roku boiska powinny być nawożone osiem razy. Kto jest zainteresowany rozpoczęciem współpracy z Grupą Azoty proszony jest o kontakt z Jackiem Siebertem z ZZPN tel: 91 488 41 85, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok