Od jutra do piątku w gościnnym Szczecinku rozgrywany będzie finałowy turniej województwa zachodniopomorskiego XVIII edycji piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do decydującej rywalizacji przystąpi 107 drużyn, które powalczą o zwycięstwo w kategoriach do lat 8 (środa), 10 (czwartek) i 12 (piątek). Impreza odbędzie się na stadionie MOSiR-u przy ul. Piłsudskiego.

- Z wielką ciekawością przypatrywać będę się poczynaniom naszych najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia. Liczę na wysoki poziom rozgrywek. Przy okazji chciałby bardzo podziękować władzom samorządowym Szczecinka i pracownikom miejscowego OSiR-u za gościnność i pomoc w organizacji turnieju, którego głównymi organizatorami są Polski Związek Piłki Nożnej i Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej – mówi Jan Bednarek, prezes ZZPN.

W Szczecinku w akcji zobaczymy ponad 1000 piłkarzy z 20 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Szczecin oraz Koszalin z okolicznymi gminami. Najwięcej, bo 37 zespołów (22 w turnieju chłopców i 15 w turnieju dziewcząt) powalczy o triumf w kategorii U-12.

Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

- Jestem przekonany, że podobnie jak w latach ubiegłych, zwycięzcy naszych wojewódzkich finałów odegrają poważną rolę w finałowym warszawskim turnieju – dodał Bednarek.

Finały wojewódzkie to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej kariery.

Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Dotarliście do etapu, w którym chciały znaleźć się tysiące zawodników z innych drużyn - dopinguje młodych piłkarzy i piłkarki prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Nie zapominajcie jednak, że to nie koniec waszej przygody. Trzymam kciuki za wszystkich: bawcie się dobrze, grajcie z uśmiechem i nie zapominajcie o postawie fair play. Najlepszych czekają niezapomniane przeżycia w Warszawie. Czekamy na was!

W rozgrywkach spod znaku Tymbarku zaczynała się piłkarska przygoda wielu byłych i obecnych reprezentantów naszego kraju różnych kategorii wiekowych. Swoje pierwsze kroki stawiali tu ambasador turnieju - Arkadiusz Milik, a także Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Damian Kądzior oraz Paulina Dudek, która niedawno trafiła do jednej z najlepszych żeńskich drużyn w Europie - Paris Saint-Germain.

Od 12 lat głównym sponsorem imprezy jest firma Tymbark, zaś „brązowym sponsorem" od ubiegłego roku został Electrolux. Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat objęły również MSiT oraz MEN. Od lat medialnie imprezie patronuje między innymi „Kurier Szczeciński". To między innymi na jego łamach oraz na stronie 24kurier.pl będzie można przeczytać relacje z imprezy.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok