IMG 3494

W niedzielę odbyły się warsztaty trenerskie dedykowane szkoleniowcom na co dzień pracującym w seniorskich drużynach amatorskich. Nowa formuła edukacyjna zapełniła halę ZCEMiP do ostatniego miejsca, gromadząc na widowni blisko 130 trenerów i trenerek. Tematem przewodnim wydarzenia był „Model pracy na przykładzie drużyny Świt Szczecin” prezentowany przez duet trenerski wicelidera III ligi Pawła Ozge oraz Rafała Jabłonowskiego. Część główną poprzedziło wystąpienie trenerów edukatorów PZPN Marka Safanów i Pawła Podgórskiego przybliżających zgromadzonym słuchaczom zasady działania platformy PZPN24, najnowsze wytyczne licencyjne oraz bieżące sprawy organizacyjno – szkoleniowe.

Nie będąc obojętnym na głosy środowiska postanowiliśmy wraz z Wydziałem Szkolenia przygotować nowy autorski program edukacyjny dla trenerek i trenerów z naszego województwa. Wydarzenia organizowane będą w konwencji warsztatów trenerskich skierowanych do osób specjalizujących się w szkoleniu dzieci i młodzieży oraz prowadzących zespoły seniorskie. Oddzielenie tych dwóch kierunków pracy trenerskiej pozwoli na przygotowywanie jeszcze lepszych i bardziej owocnych w wiedzę konferencji. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowywania kolejnych szkoleń.  – powiedział prezes ZZPN Jan Bednarek.

Satysfakcji z przeprowadzonych wykładów i zajęć praktycznych nie kryli trenerzy Świtu Szczecin „Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zaprezentować swój model pracy. Dla nas jak i naszych zawodników to ciekawe doświadczenie, odbieramy to również jako formę nagrody za dotychczasową prace sportowa i organizacyjną całego zespołu i klubu. Mamy nadzieje ze w czerwcu całe wojewódzkie środowisko piłkarskie będzie świętowało awans Świtu do II ligi, a my Trenerzy będziemy mieli ponownie okazje pokazać efekty naszej pracy na podobnej konferencji, zgodnie powiedzieli Paweł Ozga i Rafał Jabłonowski.

Żywię nadzieję, że kolejne inicjatywy będą się cieszyć równie dużym zainteresowaniem. Wysoka frekwencja jest dla nas najlepszą motywacją do przygotowywania co raz bardziej atrakcyjnych szkoleń. W dniu dzisiejszym trenerzy Świtu Szczecin pokazali, że w trenerach województwa zachodniopomorskiego drzemie naprawdę duży potencjał, który należy wykorzystywać przy podobnych okazjach do inspirowania kolegów i koleżanek – podsumował warsztaty trener koordynator ZZPN Marek Safanów.

Prezentacja "Model pracy" oraz wybrane środki treningowe

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok