Dziś rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Piłkarza Roku.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, wspólnie z „Głosem Koszalińskim” „Głosem Szczecińskim” oraz portalem Ligowiec.net po raz kolejny organizuje „Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza województwa zachodniopomorskiego”.

Podobnie jak w poprzedniej edycji impreza obok finałowej gali zakończy się także „Balem Piłkarza”. Odbędzie się on 16 lutego w gościnnych progach polickiego hotelu Dobosz.

W plebiscycie nagrodzeni zostaną najlepsi i najpopularniejsi piłkarze z naszego województwa, niezależnie od poziomu rozgrywek, na których występują.

- Zależy nam, żeby w plebiscycie mieli okazję zaistnieć także zawodnicy z niższych klas rozgrywkowych. Dzięki naszej zabawie mogą zaprezentować się szerszej publiczności. Udział w plebiscycie to dla nich doskonała okazja do wypromowania się. Zwieńczeniem Plebiscytu tradycyjnie już będzie „Bal Piłkarza”. Piłkarze ekstraklasy siedzą stolik w stolik z zawodnikami z klasy B. Na parkiecie zawodowcy bawią się z amatorami. Plebiscyt integruje środowisko piłkarskie – przekonuje Jan Bednarek, pomysłodawca plebiscytu i Balu Piłkarza, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Ciekawe kandydatury

Wszystkie kluby w województwie zachodniopomorskim mogły zgłosić do zabawy swoich kandydatów, ale też nie wszystkie się na to zdecydowały. Te z wyższych lig mogły wybrać po trzech lub dwóch piłkarzy, te z niższych już tylko jednego.

Pogoń Szczecin nominowała do zabawy trzech zawodników: Adama Frączczaka, Spasa Delewa oraz Jakuba Piotrowskiego. Z kolei Błękitni Stargard postawili na Grzegorza Szymusika i Macieja Więcka. Teraz wszystko w rękach fanów. Jak pokazuje historia naszego plebiscytu, dużo większy ruch, dużo większe przetasowania dokonują się na niższych szczeblach piłkarskich. Głosy fanów często idą w tysiące, gdzie te oddane na piłkarzy ekstraklasy zdarza się, że nie przekraczają setki. To jednak specyfika takich zabaw. Nie zapominamy także o piłkarkach w województwie. Każdy kobiecy klub nominował do zabawy jedną zawodniczkę.

Jak głosować?

Na stronie gs24.pl (http://www.gs24.pl/plebiscyty/pilkarz-roku/a/pilkarz-roku-2017-wybieramy-najlepszych-pilkarzy-w-regionie,12811994/) głosować można na trzy sposoby: poprzez kliknięcie, facebook oraz drogą SMS. Kibice swoje typy mogą składać również na portalu ligowiec.net.

31 stycznia zamykamy głosowanie i dokonujemy zsumowania liczby głosów. Wyniki przedstawimy na uroczystej gali. Ta odbędzie się w piątek, 16 lutego. Po niej całe środowisko bawić się będzie wspólnie podczas Balu Piłkarza. Obie atrakcje odbędą się już po raz czwarty w polickim Hotelu Dobosz.

Podczas tych wydarzeń nagrodzimy nie tylko najpopularniejszych piłkarzy w województwie, ale wręczymy również szereg innych nagród. Jesteśmy już po dość burzliwych obradach Kapituły Plebiscytu i wyróżnionych jest sporo osób czy instytucji. Wybraliśmy m.in. trenera roku, piłkarza roku, juniora roku czy najlepszą piłkarską imprezę w ostatnich dwunastu miesiącach w naszym województwie.

Przed rokiem najwięcej głosów ze wszystkich startujących w zabawie zebrał Maksym Luneko. Piłkarz Wichra Brojce ze z klasy okręgowej miał na swoim koncie ponad 11 tysięcy głosów. Zobaczymy, czy ten wynik uda się pobić.

Zabawę organizuje Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński oraz portal ligowiec.net.

 Aktualny ranking znajduje się na portalach: gs24.pl oraz ligowiec.net

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok