W Gehren podpisane zostało kolejne porozumienie o współpracy pomiędzy Związkiem Piłki Nożnej Meklemburgii Pomorza Przedniego a Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

Ze strony gospodarzy umowę podpisał Joachim Masuch, prezydent Związku Piłki Nożnej Meklemburgii Pomorza Przedniego, natomiast ze strony ZZPN prezes Jan Bednarek.

- Właśnie obchodzimy jubileusz. Współpraca pomiędzy naszymi związkami sięga już 25 lat. W ostatnim czasie kontakty z obu stron znacznie się pogłębiły. Śmiało mogę powiedzieć, po drugiej stronie granicy mam wielu przyjaciół - mówił podczas spotkania Jan Bednarek.

Z roku na rok powiększa się też zakres wzajemnej współpracy. W przyszłym roku dotyczyć będzie także futsalu oraz piłki plażowej. Turniej Beach Soccer zaplanowano rozegrać w lipcu w Zinnowitz. Nie ustalono jeszcze terminu i miejsca rozegrania spotkania z udziałem Pogoni 04 Szczecin

Podpisane porozumienie dotyczy także kilku innych sfer. Udziału naszych młodzieżowych zespołów w turniejach w Niemczech, meczów sparingowych, turnieju Pomerania Cup (w Greifswaldzie), wspólnego szkolenia sędziów (dwa zgrupowania, jedno w Polsce, drugie w Niemczech) i szkoleniowców oraz wymiany arbitrów na meczach ligowych.

- Nasi zachodni sąsiedni zapowiedzieli, że w kwietniu i maju przeprowadzą w Niechorzu zgrupowania swoich kadr młodzieżowych. Ponadto w sierpniu w Ueckermunde odbędzie się zgrupowanie dla najbardziej uzdolnionych piłkarzy z obu związków do lat 12. W kuluarowych rozmowach dowiedzieliśmy się, że Niemcy planują całkiem odejść od typowym meczów dzieci poniżej 12 roku życia. Dla młodszych roczników zamierzają wprowadzić grę szkoleniową na… cztery bramki. Twierdzą, że poprawi to orientację dzieci na boisku. Mimo, że Niemcy brylują w młodzieżowym futbolu cały czas szukają nowych rozwiązań i doskonalą proces szkoleniowy. Współpraca z nimi może nam wyjść tylko na dobre – dodał obecny na podpisaniu umowy Marek Safanów, trener koordynator ZZPN.

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok