caritas

Zarząd i pracownicy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej podejmował dziś szczególnych gości. Naszą siedzibę odwiedzili bezdomni – podopieczni schroniska Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy ul. Nehringa w Szczecinie.

- Święta Bożego Narodzenia to taki szczególny okres. Otwieramy się na bliźnich i ich potrzeby. Dziś mieliśmy przyjemność spotkać się z bezdomnymi. Zjedliśmy ciasto i długo rozmawialiśmy – mówi Jan Bednarek prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasi goście imponowali wiedzą na tematy piłkarskie. Były pytania o reprezentację Polski, o futbol lokalny, o działalność związku. Ale najwięcej emocji wywołała dyskusja na temat sytuacji w jakiej znalazła się obecnie Pogoń Szczecin.

- Widać los naszego sztandarowego klubu leży na sercu kibicom wywodzącym się ze wszystkich środowisk.

Na zakończenie spotkania dyrektor biura ZZPN Dariusz Królikowski wręczył gościom drobne upominki. W torbach znalazły się między innymi piłki.

- My już nie gramy, nie ten wiek i nie to zdrowie. Ale do naszego schroniska trafiają też dużo młodsi, którym w życiu nie wszystko się powiodło. Na pewno wiosną znajdą czas, aby pokopać piłkę i zapomnieć o troskach codziennego życia – powiedział jeden z naszych gości.

My także zostaliśmy obdarowani. I to nie tylko dobrym słowem i świątecznymi życzeniami. Na naszych stołach pojawiły się caritasowe świece…

 

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok