Piłkarze MKP Szczecinek zostali zwycięzcami rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego w sezonie 2016/17. W finałowym spotkaniu rozegranym w Szczecinku pokonali Rasel Dygowo w rzutach karnych 5:3. W podstawowym czasie był remis 1:1 (0:0). Dogrywka nie przyniosła bramek.

Spotkanie miało bardzo okazałą oprawę. Stadion w Szczecinku wypełnił się niemal do ostatniego miejsca. Ponad tysiąc kibiców (w tym liczne grono z Dygowa) głośno dopingowało swoich piłkarzy. Początkowo emocje związane z finałowym występem wyraźnie usztywniły zawodników obu drużyn, które dotychczas nigdy jeszcze nie sięgnęły po pucharowe trofeum.

Obraz gry zmienił się po przerwie.  W 53 minucie Kaszczyc po precyzyjnym zagraniu Jabłońskiego silnym strzałem pokonał Waśkowa. Po bramce mecz zabrał rumieńców. Goście śmiało zaatakowali i już w 65 minucie doprowadzili do remisu po strzale z rzutu karnego w wykonaniu Wojciechowskiego. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze strzałem Szymańskiego, po którym piłka trafiła w słupek.

W dogrywce emocji było już znacznie mniej. Oba zespoły skupiły się przede wszystkim na tym, żeby nie stracić bramki. I tak też się stało.

W serii rzutów karnych gospodarze okazali się bezbłędni. Goście pomyli się raz. W drugiej serii Świżek trafił piłką w poprzeczkę. Po ostatnim skutecznym strzale w wykonaniu Grabowskiego piłkarze Szczecinka rzucili się sobie w ramiona. Ich radość, a także fragmenty spotkania oraz ceremonię wręczenia medali i pucharu można obejrzeć na stronie:

- Częściej chciałoby się oglądać takie spotkania. Emocje były ogromne, a poziom wysoki, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że grały zespoły czwartej ligi. Zwycięzcą gratuluję i mam nadzieję, że MPK Szczecinek odegra też znaczącą rolę w ogólnopolskich rozgrywkach. Słowa uznania należą się też drużynie Rasel Dygowo. Dotarcie do finału rozgrywek wojewódzkich to także sukces tego klubu – powiedział po wręczeniu medali i pucharu Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze MKP Szczecinek oprócz okazałego pucharu przechodniego otrzymali pamiątkowe medale. Klub w nagrodę otrzyma także nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych ufundowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Z kolei Rasel Dygowo otrzymał 10 tysięcy złotych, które ufundował Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

- Przy okazji chciałby podziękować gospodarzom za wkład pracy w organizację tego spotkania. Osobne podziękowania należą się także władzom samorządowym oraz Panu burmistrzowi Szczecinka. Bez ich pomocy finałowy mecz nie miałby tak znakomitej oprawy – dodał Jan Bednarek.

MKP Szczecinek - Rasel Dygowo 1:1. W rzutach karnych 5:3

Bramki: Kaszczyc 52 - Wojciechowski 65 karny

Rzuty karne: Góra, Jurjewicz, Kusiak, Barański, Grabowski - Zejfer, Waśkow, Murawski.

MKP: Wilczyński - Góra, Kusiak, Woźniak, Jurjewicz, Jureczko, Malczyk Bednarski (66 Grabowski), Jabłoński (79 Barański), Kaszczyc (106 Winnicki), Szymański

Rasel: Waśków - Suchwałko, Ejzygmann, Murawski, Lampa, Stępień, Zejfer, Świżek, Wiśniewski (13 Kukielewski, 98 Kołodziejski), Duwe, Wojciechowski.

Sędziowali: Bednarek (jako główny) oraz Basiejko, Wątroba (asystenci) i Okunowicz (techniczny).