Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej informuje, że przyjmuje zapisy chętnych na Bal Piłkarza, który odbędzie się w dniu 16 lutego 2018 roku w hotelu "Dobosz" w Policach. Przypominamy, że Bal jest uwieńczeniem plebiscytu na najpopularniejszego piłkarza ziemi zachodniopomorskiej. Koszt uczestnictwa 100 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Zamówienia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin przyjmowania zamówień do 2 lutego 2018 roku.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej współnie z Pogonią Szczecin oraz portalem ligowiec.net organizuje głosowanie, w którym kibice wybiorą najlepszą "11" 70-lecia Pogoni.

- Pogoń obchodzi w tym roku piękny jubileusz. Jako Związek z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w jego obchodach. Wybór historycznej jedenastki naszego najlepszego klubu to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do wspomnień i przypomnienia pięknych kart historii klubu - mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Głosowanie odbywać się będzie kolejno na określone pozycje, na które wcześniej kapituła nominowała po trzech zawodników. Głosy można oddawać na facebookowym profilu Pogoni Szczecin oraz w portalu ligowiec.net.

Najlepszą jedenastkę 70-lecia ogłosimy podczas gali Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Odbędzie się ona 16 lutego, w polickim hotelu Dobosz, przy okazji podsumowania plebiscytu na Piłkarza Roku 2017.

Zachęcamy do przyłączenia się do zabawy! 

Informacje o głosowaniu: http://pogonszczecin.pl/newsy/Jedenastka70lecia

Minisylwetki nominowanych bramkarzy: http://pogonszczecin.pl/newsy/20180112142228/jedenastka-70-lecia-nominowani-bramkarze
Link do głosowania: http://bit.ly/11_PS_70_bramkarze

26730976 1609903299086210 6513286475616460701 n

Uwaga Trenerzy ‼️

Terminarz staży trenerskich i wizyt szkoleniowo studyjnych w Portugalii 🇵🇹️ na najbliższe miesiące już jest !

Od teraz z dużym wyprzedzeniem można zapisywać się i rezerwować miejsca na wyjazdy organizowane przez COMT COACHING CLUB. 
🔝Oferta dla trenerów, menadżerów i sympatyków futbolu.

14-17 luty: FC PORTO- LIVERPOOL FC + Akademia CF Belenenses: 2200 zł

17-21 luty: SL BENFICA - BOAVISTA PORTO + Akademia SL Benfica: 2500 zł

14-21 luty: FC PORTO- LIVERPOOL FC + Akademia CF Belenenses + SL BENFICA - BOAVISTA PORTO + Akademia SL Benfica: 4000 zł

14-17 kwiecień: SL BENFICA - FC PORTO, BELENENSES - SPORTING + Akademia SL Benfica: 2800 zł

14-23 kwiecień: SL BENFICA - FC PORTO, BELENENSES - SPORTING, ESTORIL - SL BENFICA + Akademia SL Benfica + Akademia CF Belenenses: 4500 zł

Zapraszamy. Informacje i rezerwacje miejsc pod numerem telefonu: +48 508 857 707.

 

Dziś rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie Piłkarza Roku.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, wspólnie z „Głosem Koszalińskim” „Głosem Szczecińskim” oraz portalem Ligowiec.net po raz kolejny organizuje „Plebiscyt na najpopularniejszego piłkarza województwa zachodniopomorskiego”.

Podobnie jak w poprzedniej edycji impreza obok finałowej gali zakończy się także „Balem Piłkarza”. Odbędzie się on 16 lutego w gościnnych progach polickiego hotelu Dobosz.

W plebiscycie nagrodzeni zostaną najlepsi i najpopularniejsi piłkarze z naszego województwa, niezależnie od poziomu rozgrywek, na których występują.

- Zależy nam, żeby w plebiscycie mieli okazję zaistnieć także zawodnicy z niższych klas rozgrywkowych. Dzięki naszej zabawie mogą zaprezentować się szerszej publiczności. Udział w plebiscycie to dla nich doskonała okazja do wypromowania się. Zwieńczeniem Plebiscytu tradycyjnie już będzie „Bal Piłkarza”. Piłkarze ekstraklasy siedzą stolik w stolik z zawodnikami z klasy B. Na parkiecie zawodowcy bawią się z amatorami. Plebiscyt integruje środowisko piłkarskie – przekonuje Jan Bednarek, pomysłodawca plebiscytu i Balu Piłkarza, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Ciekawe kandydatury

Wszystkie kluby w województwie zachodniopomorskim mogły zgłosić do zabawy swoich kandydatów, ale też nie wszystkie się na to zdecydowały. Te z wyższych lig mogły wybrać po trzech lub dwóch piłkarzy, te z niższych już tylko jednego.

Pogoń Szczecin nominowała do zabawy trzech zawodników: Adama Frączczaka, Spasa Delewa oraz Jakuba Piotrowskiego. Z kolei Błękitni Stargard postawili na Grzegorza Szymusika i Macieja Więcka. Teraz wszystko w rękach fanów. Jak pokazuje historia naszego plebiscytu, dużo większy ruch, dużo większe przetasowania dokonują się na niższych szczeblach piłkarskich. Głosy fanów często idą w tysiące, gdzie te oddane na piłkarzy ekstraklasy zdarza się, że nie przekraczają setki. To jednak specyfika takich zabaw. Nie zapominamy także o piłkarkach w województwie. Każdy kobiecy klub nominował do zabawy jedną zawodniczkę.

Jak głosować?

Na stronie gs24.pl (http://www.gs24.pl/plebiscyty/pilkarz-roku/a/pilkarz-roku-2017-wybieramy-najlepszych-pilkarzy-w-regionie,12811994/) głosować można na trzy sposoby: poprzez kliknięcie, facebook oraz drogą SMS. Kibice swoje typy mogą składać również na portalu ligowiec.net.

31 stycznia zamykamy głosowanie i dokonujemy zsumowania liczby głosów. Wyniki przedstawimy na uroczystej gali. Ta odbędzie się w piątek, 16 lutego. Po niej całe środowisko bawić się będzie wspólnie podczas Balu Piłkarza. Obie atrakcje odbędą się już po raz czwarty w polickim Hotelu Dobosz.

Podczas tych wydarzeń nagrodzimy nie tylko najpopularniejszych piłkarzy w województwie, ale wręczymy również szereg innych nagród. Jesteśmy już po dość burzliwych obradach Kapituły Plebiscytu i wyróżnionych jest sporo osób czy instytucji. Wybraliśmy m.in. trenera roku, piłkarza roku, juniora roku czy najlepszą piłkarską imprezę w ostatnich dwunastu miesiącach w naszym województwie.

Przed rokiem najwięcej głosów ze wszystkich startujących w zabawie zebrał Maksym Luneko. Piłkarz Wichra Brojce ze z klasy okręgowej miał na swoim koncie ponad 11 tysięcy głosów. Zobaczymy, czy ten wynik uda się pobić.

Zabawę organizuje Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński oraz portal ligowiec.net.

 Aktualny ranking znajduje się na portalach: gs24.pl oraz ligowiec.net

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej ufundował pulę piłek, z przeznaczeniem dla organizatorów dziecięcych turniejów, które odbędą się podczas ferii zimowych.

- Zależy nam na wsparciu organizatorów turniejów dziecięcych. Piłek w klubach nigdy nie jest za dużo. Futbolówki mogą też stanowić świetną nagrodę dla młodych piłkarzy – mówi Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Warunkiem otrzymania od nas piłek jest zgłoszenie zamiaru zorganizowania turnieju oraz zapotrzebowanie na piłki. Organizatorzy turniejów muszą być zrzeszeni w ZZPN. Liczba piłek ograniczona. Zgłoszenia od organizatorów przyjmujemy mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Szkolenia ZZPN zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji o liczbie przekazywanych do klubów piłek i ostatecznym sposobie ich rozdysponowania.

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje, że w zakładce ROZGRYWKI -> TERMINARZE DO POBRANIA są już dostępne terminarze na rundę wiosenną.

Uprzejmie prosimy o odesłanie terminarzy z dokładnymi datami i godzinami do klubów przeciwnych oraz do Związku w nieprzekraczalnym terminie podanym w każdym terminarzu.

Aktualne adresy mailowe klubów dostępne są na naszej stronie w zakładce KLUBY.

W sobotę Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podpisał dwie umowy o współpracę: z gminą Police oraz z hotelem Dobosz.

Do uroczystego podpisania umów doszło przed szerokim audytorium blisko 300 uczestników turnieju piłkarskiego „Konfrontacja Klubów Piłkarskich ZZPN”, której podsumowanie odbyło się w gościnnych progach hotelu Dobosz.

- Gmina Police i Hotel Dobosz to od lat nasi niezawodni partnerzy. Przy okazji organizacji naszych imprez zawsze możemy liczyć na ich wsparcie. Na preferencyjnych warunkach możemy korzystać z infrastruktury sportowej gminy oraz z warunków jakie swoim gościom ma do zaoferowania hotel Dobosz – mówił po podpisaniu umowy Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Umowę ze strony gminy podpisał Władysław Diakun, burmistrz gminy Police. Z kolei w imieniu hotelu Dobosz umowę podpisał właściciel hotelu Grzegorz Dobosz.

- Dla nas to zawsze wieka przyjemność gościć w naszych progach przedstawicieli ZZPN, a także PZPN, którzy przybywają na imprezy organizowane przez Związek – zapewnił Grzegorz Dobosz.

- Z przyjemnością obserwuję pasję i zaangażowanie z jakim pracują na rzecz rozwoju futbolu działacze ZZPN. Współpracujemy od lat. Cieszymy się, że nasze obiekty sportowe zapełniają się piłkarzami. W tym celu zostały przecież wybudowane. Mają służyć sportowcom, a nie stać puste – dodał Diakun. 

Sukcesem organizacyjnym, sportowym i towarzyskim zakończyła się Konfrontacja Klubów Piłkarskich ZZPN 2018, która odbyła się w sobotę w trzech polickich halach. Impreza zgromadziła na starcie 21 ekip i ponad 300 graczy.

- Głównym celem imprezy była integracja osób pracujących i działających na rzecz futbolu w województwie zachodniopomorskim. Byłem miło zaskoczony, że na naszą propozycję odpowiedziało tak wiele klubów, w tym z najdalszych zakątków województwa. Świetna atmosfera i wysoka frekwencja to dla nas nagroda i zachęta do organizacji podobnych imprez w przyszłości. Już teraz mogę zapewnić, że zorganizujemy druga edycję imprezy – mówił podczas uroczystej kolacji Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

 To była pierwsza tego typu impreza w naszym województwie. W szranki piłkarskiej rywalizacji stanęli trenerzy, działacze i pracownicy klubów. Choć organizatorem imprezy był ZZPN tym razem dla czynnych piłkarzy na boiskach nie było miejsca.

Bardzo profesjonalnie do imprezy podeszli pracownicy Pogoni Szczecin. Nasz najlepszy klub wystawił do turnieju bardzo mocną ekipę z Dariuszem Adamczukiem i Robertem Kolendowiczem na czele. Nic zatem dziwnego, że Portowcy zajęli pierwsze miejsce. Nie wynik był jednak w tym dniu najważniejszy.

- Nawet przez chwilę nie zastanawialiśmy się czy warto wziąć udział w turnieju. W Pogoni doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne dla naszego klubu są kontakty z działaczami i trenerami z tak zwanego terenu.  Nie ma co ukrywać. Często bazujemy na pracy wielu klubów z całego województwa. Wszystkim nam zależy, żeby najzdolniejsi chłopcy trafiali do Pogoni. W przeszłości bywało z tym różnie. Takie imprezy jak ta pozwalają jeszcze bliżej się poznać, a wtedy o wzajemną współpracę jest dużo łatwiej – przyznał Dariusz Adamczuk, wicemistrz olimpijski z Barcelony.

W ekipie Pogoni zabrakło w zasadzie tylko Macieja Stolarczyka oraz prezesa Jarosława Mroczka. Ten ostatni do Polic miał jednak nieco za daleko - przebywa bowiem w Ameryce Południowej.

Choć tym razem sportowy aspekt imprezy znajdował się na drugim planie warto dodać, że poziom wielu spotkań był co najmniej zadawalający. Prym oczywiście wiedli Portowcy, choć zwycięstwo wcale nie przyszło im łatwo. W półfinale w dość kontrowersyjnych okolicznościach pokonali reprezentację Kolegium Sędziów 1:0 (w ostatnich sekundach arbitrzy nie uznali bramki dla sędziów), a w finale zwycięską bramkę w meczu z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg zdobyli dopiero w samej końcówce. Jej autorem był, jak zwykle tryskający dobrym humorem Rafał Andruszko, który z dorobkiem 9 goli został królem strzelców imprezy.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa ZZPN, czym dobitnie udowodniliśmy, że na piłce nie znamy się tylko teoretycznie i od strony organizacyjnej.

- Przyznam, że nie spodziewałem się tak wysokiego miejsca naszej drużyny. Teraz zaczynam poważnie żałować, że nie dałem się namówić na występ na parkiecie. Ale nic straconego, w drugiej edycji ściągam krawat i garnitur – zapewnił Jan Bednarek.

Najlepszym piłkarzem imprezy wybrano… Natalię Fidos. Oczywiście w tym wyborze było trochę kurtuazji ale przyznać trzeba, że zawodniczka AP Kotwicy zaimponowała umiejętnościami. Powiedzmy tak: piłka u nogi na pewno jej nie przeszkadzała, potrafiła znaleźć się na parkiecie, odważnie pokazywała się do gry, potrafiła zagrać z tak zwanej klepki po czym wyjść na pozycję i przyjąć kierunkowo piłkę. Jednym słowem: brawo!

Najstarszym zawodnikiem turnieju był 72-leteni Józef Nawrocki z oldbojów Chemika Police, najlepszym bramkarze uznano Bartłomieja Berdzika z Kolegium Sędziów ZZPN, a za najładniejszą bramkę turnieju uznano trafienie Piotra Szyłko ze Stali Szczecin z własnej połowy boiska.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju obiad. Ale nie tylko. Podsumowanie imprezy odbyło się w hotelu Dobosz, po którym wszyscy wzięli udział w uroczystej kolacji. Piłkarska integracja w wielu przypadkach trwała wiele godzin. Kilka ekip skorzystało bowiem z gościnności hotelu Dobosz nocując do niedzieli.

Końcowa klasyfikacja:

1.Pogoń (Wojciech Tomasiewicz, Dariusz Adamczuk, Robert Kolendowicz, Andrzej Tychowski, Rafał Kalinowski, Łukasz Becella, Rafał Andruszko, Tomasz Bielecki, Przemysław Jasiński, Gerard Rypuła. Trenerzy: Kazimierz Biela, Dariusz Florczak).

2.AP Kotwica Kołobrzeg (Natalia Fidos, Robert Siemieński, Rafał Łasecki, Jakub Szcześniak, Grzegorz Gronkiewicz, Adam Kwiatkowski, Rafał Lisek, Paweł Waśków)

3. ZZPN (Paweł Podgórski, Marek Safanów, Jarosław Grzesło, Jakub Cymerman, Paweł Osuch, Tomasz Michalczyszyn, Dariusz Królikowski)

4. Kolegium Sędziów ZZPN

Miejsca 5-8: FASE Szczecin, Pogoń Połczyn Zdrój, Żaki Dąbie, SALOS Szczecin. 

Wraz z rozpoczęciem rundy rewanżowej wprowadzamy w IV lidze ”ZZPN Junior System”. Ma on za zadanie finansowe nagradzanie zespołów, które stawiają na młodych piłkarzy.

W czwartej lidze w każdym meczu musi obligatoryjnie na boisku przebywać w pełnym wymiarze czasu minimum dwóch młodzieżowców, czyli piłkarzy do 21 roku życia.

- To rozwiązanie nie w pełni mnie jednak zadawala. Zależy mi, żeby kluby śmielej stawiały na młodzież, także na juniorów. Wiadomo, że młodzi piłkarze to przyszłość naszego futbolu. Dlatego wzorem PZPN, który prowadzi Pro Junior System, nasz związek startuje z systemem premiującym kluby stawiające na piłkarską młodzież w czwartej lidze – mówi Jan Bednarek, prezes ZZPN.

Podczas rundy wiosennej za pośrednictwem systemu ekstranet zliczany będzie czas, jaki w każdej drużynie na boisku spędzili piłkarze poniżej 21 roku życia.

Czołowe trzy zespoły tej minutowej klasyfikacji otrzymają nagrody finansowe w wysokości odpowiednio trzech tysięcy, dwóch tysięcy i tysiąca złotych.

- Jeżeli system zadziała i wpłynie na zwiększenie liczby młodych piłkarzy grających w czwartej lidze w kolejnym sezonie znacząco zwiększymy pulę finansową oraz powiększymy liczbę nagradzanych zespołów – zapowiada Bednarek.

KKZZPN2018 PROMOCJA 04.01.2018

21 zespołów i blisko 300 zawodników weźmie udział w „Konfrontacji klubów piłkarskich ZZPN 2018”. Turniej odbędzie się w sobotę (6 stycznia) w trzech polickich halach. Impreza ma nietypową formułę. Choć organizatorem piłkarskiego turnieju jest Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w imprezie zabraknie… piłkarzy.

- Mogą w nim uczestniczyć trenerzy, działacze i klubowi pracownicy każdego szczebla. Piłkarze mają swoje rozgrywki i niech się tam realizują. Celem naszej imprezy jest konsolidacja piłkarskiego środowiska, wzajemne poznanie się. Wyniki turnieju będą miały drugorzędne znaczenie. Zależy nam na jeszcze większej integracji całej zachodniopomorskiej piłkarskiej rodziny – mówi Marek Safanów, trener koordynator ZZPN, pomysłodawca i główny organizator imprezy.

Lepszemu poznaniu na pewno przysłuży się wspólna kolacja, którą zaplanowano po turnieju w hotelu Dobosz.

Do imprezy zgłosiło się 21 zespołów, reprezentujących 17 klubów z całego województwa. Stawkę uzupełnią gościnnie drużyna Polonii Berlin, ekipa Kolegium Sędziów ZZPN, reprezentacja szczecińskich mediów oraz ekipa ZZPN.

Drogą losowania zespoły trafiły do trzech grup. Rywalizacja systemem każdy z każdym rozpocznie się o godzinie 11. Czołowe dwa zespoły z każdej grupy oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca awansują do pucharowej fazy rozgrywek, która rozpocznie się popołudniu.

W imprezie nie zabraknie zawodników, którzy przed laty rywalizowali na najwyższym poziomie. Pogoń Szczecin awizowała między innymi wicemistrza olimpijskiego z Barcelony Dariusza Adamczuka, Roberta Kolendowicza czy Andrzeja Tychowskiego. Wszyscy pełnią dziś funkcje w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin.

- Choć turniej ma wybitnie towarzyski charakter emocji na parkiecie na pewno nie zabraknie. Trudno jednak żeby było inaczej, skoro wszyscy działamy w futbolu. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa, wzajemne poznanie się i konsolidacja środowiska – zaznacza Marek Safanów.

KKZZPN2018 grupy.001

KKZZPN2018 grupy.002

KKZZPN2018 grupy.003

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

 

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.