Football Arena Szczecin serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji rozgrywek dedykowanych najmłodszym piłkarkom i piłkarzom.

slm 18 19

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnie poinformować kluby zrzeszone w naszym Związku, że Polski Związek Piłki Nożnej umożliwił zakupienie 200 szt biletów na mecz reprezentacji Polski z Włochami w ramach rozgrywek o Puchar Narodów.

Mecz odbędzie się w dniu 14 października 2018 roku (niedziela) na stadionie w Chorzowie początek 20.45

Bilety są w cenach: I - kat 180 zł; II - kat 140 zł; III - kat 80 zł.

Kluby zainteresowane zakupem biletów proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 19.09.2018 roku.

W treści maila musi być podana nazwa klubu zamawiającego kategoria cenowa biletów oraz dane osób dla których mają byc zamówione bilety (Imię, Nazwisko oraz PESEL) w załączonym pliku excel.

Jeżeli zamawiający pragnie otrzymać fakturę dane musi podać wraz z zamówieniem. Później nie ma możliwości zmiany danych na fakturze.

W przypadku, gdy ilość zamówień przekroczy ilość dostępnych biletów Związek zastrzega sobie prawo do redukcji ilości biletów dla poszczególnych klubów. 

Pragniemy poinformować, że istnieje również możliwość zamówienia biletów poprzez portal https://bilety.laczynaspilka.pl/ .

Przedsprzedaż dla Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz posiadaczy karty kibica reprezentacji Polski rozpocznie się w dniu 21 września 2018 roku.

Sprzedaż otwarta dla wszyskich rozpocznie się w dniu 25 września 2018 roku.

Harmonogram sprzedaży można zobaczyć tutaj.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej pragnie poinformować kluby zrzeszone w naszym Związku, że Polski Związek Piłki Nożnej umożliwił zakupienie 200 szt biletów na mecz reprezentacji Polski z Portugalią w ramach rozgrywek o Puchar Narodów.

Mecz odbędzie się w dniu 11 października 2018 roku (czwartek) na stadionie w Chorzowie początek 20.45

Bilety są w cenach: I - kat 180 zł; II - kat 140 zł; III - kat 80 zł.

Kluby zainteresowane zakupem biletów proszone są o zgłaszanie zapotrzebowania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 18.09.2018 roku.

W treści maila musi być podana nazwa klubu zamawiającego kategoria cenowa biletów oraz dane osób dla których mają byc zamówione bilety (Imię, Nazwisko oraz PESEL) w załączonym pliku excel.

Jeżeli zamawiający pragnie otrzymać fakturę dane musi podać wraz z zamówieniem. Później nie ma możliwości zmiany danych na fakturze.

W przypadku, gdy ilość zamówień przekroczy ilość dostępnych biletów Związek zastrzega sobie prawo do redukcji ilości biletów dla poszczególnych klubów. 

Pragniemy poinformować, że istnieje również możliwość zamówienia biletów poprzez portal https://bilety.laczynaspilka.pl/ .

Przedsprzedaż dla Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz posiadaczy karty kibica reprezentacji Polski rozpocznie się w dniu 20 września 2018 roku.

Sprzedaż otwarta dla wszyskich rozpocznie się w dniu 24 września 2018 roku.

Harmonogram sprzedaży można zobaczyć tutaj.

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN informuje, że w zakładce rozgrywki -> weryfikacja spotkań dostępne są weryfikacje spotkań z minionych kolejek.
Aktualizacja prowadzona będzie w każdy piątek.

 

W Niechorzu odbył się obóz szkoleniowy jakiego jeszcze nie było! Do Ośrodka Wypoczynkowego Mewa przyjechało ponad 180 sędziów, którzy przez ponad trzy dni uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych Kolegium Sędziów ZZPN.

Kolegium Sędziów ZZPN działa nowocześnie i z rozmachem. Już sam tylko rzut oka na zdjęcia z obozu pozwala stwierdzić, że zorganizowany został w profesjonalny sposób.Link do zdjęć:https://we.tl/t-bKVlh0XFlY

Duże wrażenie robi zwłaszcza zbiorcze zdjęcie wykonane na stadionie w Niechorzu. Blisko dwustu arbitrów ubranych jak jeden mąż w gustowne dresy firmy Saller - to się musi podobać.

Poniżej relacja z obozu przygotowana przez jednego z naszych sędziów, Grzegorza Zdyba.

W dniach 6-8 września odbył się obóz szkoleniowy Kolegium Sędziów ZZPN. Tegorocznym miejscem spotkania był Ośrodek Wypoczynkowy Mewa w Niechorzu. Już przed oficjalnym rozpoczęciem zapowiadał się niezwykle, gdyż swoje uczestnictwo w całym obozie potwierdziło 180 sędziów i obserwatorów KS ZZPN, co stanowi rekordowy wynik w historii organizacji.

Obóz zaczął się późnym popołudniem od przedłużenia ważności licencji na rozpoczęty sezon 2018/19 oraz wydania nowych licencji tegorocznym kadetom. Następnie sędziowie i obserwatorzy przystąpili do egzaminów teoretycznych. Po egzaminach nastał czas na oficjalne otwarcie obozu oraz spotkanie sędziów z Zarządem KS.

Sędziowie zebrali się w namiocie konferencyjnym, gdzie przywitał ich Przewodniczący Zarządu KS Łukasz Ostrowski, a następnie wysłuchali wypowiedzi zaproszonych gości.

Jako pierwszy głos zabrał członek Prezydium ZZPN i Przewodniczący Komisji Odwoławczej ZZPN Rafał Czyżyk, który w imieniu Prezesa Jana Bednarka podziękował sędziom za ich wytężoną pracę w sezonie 2017/18 oraz wyraził nadzieję, że już rozpoczęty sezon 2018/2019 będzie jeszcze lepszy.

Następnie przemawiał Filip Skowron – członek Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN, który zachęcał sędziów do rozwijania się w halowej oraz plażowej odmianie piłki nożnej. Jako ostatni z zaproszonych gości wystąpił Paweł Podgórski – przewodniczący Komisji Licencji Trenerskich Wydziału Szkolenia ZZPN, który przedstawił zachodzące zmiany w licencjach trenerskich oraz poprosił sędziów o ich dokładną weryfikację.

Warto dodać, że na zaproszenie Kolegium Sędziów ZZPN w obozie po raz pierwszy uczestniczyli przedstawiciele wszystkich Wydziałów ZZPN: Robert Bikowski (Przewodniczący Wydziału Dyscypliny), Julian Bumbul (Sekretarz Wydziału Bezpieczeczeństwa), Jacek Siebert (Przewodoniczący Wydziału Gier) oraz wspomniani wcześniej Rafał Czyżyk, Paweł Podgórski i Filip Skowron, dzięki czemu sędziowie mieli możliwość osobistego zadawania pytań czy wymiany doświadczeń.

Po wystąpieniach gości głos zabrał V-ce Przewodniczący KS ZZPN Artur Aluszyk, który zapoznał sędziów z  nowo przyjętymi przez Zarząd KS regulaminami zasad awansów i spadków w poszczególnych klasach rozgrywkowych oraz przedstawił szczegółowe dane na temat zeszłosezonowych decyzji w sprawie awansów sędziów w poszczególnych klasach.

         Piątek był najintensywniejszym dniem obozu. Rozpoczął się od wykonania grupowej fotografii na stadionie w Niechorzu. Wszyscy arbitrzy ubrani byli w dresy partnera technicznego KS ZZPN firmy Saller.

Następnie sędziowie udali się do namiotu konferencyjnego, gdzie wykład przeprowadził Marcin Szulc, były sędzia międzynarodowy, obserwator szczebla centralnego oraz członek Centralnej Komisji Szkoleniowej Kolegium Sędziów PZPN. Wykład dotyczył najnowszych interpretacji przepisów gry i dotyczył tak zwanego holdingu, czyli faulu popełnianego poprzez zatrzymywanie przeciwnika i braku szacunku do zawodów (LOR- ang. Lack of respect).

Po wykładzie sędziowie IV ligi oraz Klas Okręgowej i „A” udali się na stadion, gdzie wzięli udział w egzaminach biegowych przeprowadzonych w nowej formule.

Po ukończonych egzaminach sędziowie udali się na teren ośrodka, gdzie po obiedzie odbył się drugi wykład prowadzony przez Marcina Szulca. Tym razem zagadnieniem poruszanym podczas zajęć był obszar związany z udzielaniem kar indywidualnych w obrębie pola karnego.

Po zakończeniu wykładu na egzaminy kondycyjne udali się sędziowie Klas „B” i „C”. Na szkolenie udali się również obserwatorzy KS ZZPN, którzy wysłuchali wykładu Referenta ds. obserwatorów Jerzego Brońskiego.

Po ukończeniu egzaminów oraz szkoleń sędziowie KS mogli cieszyć się urokami jakie zapewnia OW Mewa w Niechorzu (plaża, basen, boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę, gry stołowe). Wieczorem przygotowany został grill oraz odbyła się projekcja meczu Włochy-Polska w namiocie konferencyjnym.

         W sobotę część sędziów musiała rano wyjechać z Niechorza, aby poprowadzić mecze w regionie. Natomiast sędziowie, których mecze zostały zaplanowane na godziny popołudniowe, udali się na wykład prowadzony przez sędzię międzynarodową Karolinę Tokarską. Zajęcia dotyczyły ustawiania się sędziów w trakcie zawodów.

Po wykładzie nastąpiło oficjalne zamknięcie obozu, po którym sędziowie i obserwatorzy opuszczali ośrodek, aby dotrzeć na czas na zawody, na które zostali wyznaczeni.

         Zarząd KS ZZPN pragnie podziękować wszystkim zaproszonym gościom, prelegentom oraz przede wszystkim licznie zgromadzonym sędziom i obserwatorom Kolegium Sędziów ZZPN. Wyrażamy nadzieję, że kolejne obozy szkoleniowe będą przynajmniej tak samo udane.

 
 

W piątek, w hotelu Dobosz w Policach, o godzinie 18 odbędzie się podsumowanie sezonu piłkarskiego 2017/18 w Zachodniopomorskim Związku Piłki Nożnej. Zapraszamy na uroczystą galę, podczas której nagrodzimy wszystkie kluby, które uzyskały awans do wyższych klas rozgrywkowych. Uhonorujemy także reprezentację Zachodniopomorskiego ZPN do lat 15, która w lipcu, w świetnym stylu wygrała turniej o puchar Kazimierza Deyny.

- Skończyliśmy z przyznawaniem pucharów za awans do wyższych lig. Uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem będzie zaproszenie przedstawicieli poszczególnych klubów. W uznaniu za awans, zamiast statuetek, dużo korzystniejsze będzie ufundowanie nagród w postaci sprzętu sportowego - mówi Jan Bednarek, prezes ZZPN.

W ubiegłym roku podobna gala odbyła się w hali Azoty Arena (obecnie Netto Arena) w Szczecinie. Wszystkie kluby, od klasy B do II ligi, które wywalczyły awans, otrzymały komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez ZZPN oraz firmę Ambersport. Podobnie będzie w piątek.

- Władze samorządowe Polic zawsze wspierają sport. Burmistrz jest pasjonatem futbolu i właśnie między innymi dlatego, uroczysta gala odbędzie się w tym roku w Policach. Przychylna atmosfera i świetna współpraca pomiędzy ZZPN a władzami samorządowymi Polic dostrzeżona została przez działaczy PZPN podczas lipcowego finału turnieju o puchar Kazimierza Górskiego. To sprawiło, że zarząd PZPN podjął decyzję o organizacji posiedzenia Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN w Policach. Obrady rozpoczną się w hotelu Dobosz w czwartek i potrwają do soboty - dodał Waldemar Echaust wiceprezes ZZPN. DJ

Poniżej przedstawiamy państwu aktualny i obowiązujący harmonogram akcji szkoleniowych oraz spotkan eliminacji MP reprezentacji ZZPN

Harmonogram do pobrania

Wydział Gier i Ewidencji ZZPN przedstawia pary III Rundy Pucharu Polski ZZPN.

Termin rozegrania spotkań - 19.09.2018r. (środa) godz. 17:00.

Pary III Rundy PP - TUTAJ

image

 

Witamy serdecznie, w związku ze zbliżającą się inauguracją rozgrywek dzieci ZZPN "Pierwsza piłka" (kategorie: G, F, E) pragniemy przypomnieć o najistotniejszych kwestiach organizacyjno - porządkowych. Uprzejmie prosimy o przekazanie wiadomości trenerom prowadzącym w/w drużyny.

1. Rozgrywki dzieci ZZPN "Pierwsza piłka" prowadzone są zgodnie z wcześniej opublikowanym programem organizacyjnym. Informator dostępny jest na stronach internetowych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz załączony do maila.

2. Uprzejmie prosimy o przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. aktualnych terminów organizacji poszczególnych turniejów. Jest to sprawa PILNA, gdyż wybrane turnieje wizytowane będą przez pracowników Wydziału Szkolenia ZZPN.

3. Do wiadomości załączone zostało obowiązujące w sezonie rozgrywkowym 2018/2019 sprawozdanie z turnieju, które wzorem poprzedniego roku należy przesłać po zakończonym turnieju na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4. Trenerzy prowadzący / Kierownicy drużyn zobowiązani są do posiadania list zgłoszeniowych zawodników zatwierdzoną przez ZPN podczas każdego z turniejów (oryginał lub kopie).

5. Wszyscy trenerzy prowadzący zobowiązani są do posiadania oryginału licencji trenerskiej podczas turniejów. Brak aktualnej licencji lub legitymowanie się uprawnieniami nieadekwatnymi do kategorii rozgrywkowej skutkować będą konsekwencjami określonymi w Uchwale nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów uczestniczących w rozgrywkach piłki nożnej w Polsce.

https://media.laczynaspilka.pl/files/pzphp/ZDg7MDA_/dfadf14af3605bd5cbeb0ab77c5539bf.pdf

6. O ewentualnej zmianie terminów organizacji turniejów należy z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować wszystkie zespoły współuczestniczące oraz Wydział Gier i Ewidencji ZZPN Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7. Wszelakie uwagi dotyczące kwestii organizacyjnych oraz sportowych należy kierować bezpośrednio na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

8. Wszystkie turnieje organizowane w ramach rundy jesiennej 2018/2019 należy rozegrać do 28.10.2018 r.

9. Ewentualną nieobecność drużyny na turnieju należy z tygodniowym wyprzedzeniem zgłosić organizatorowi rozgrywek oraz współzawodniczącym drużynom.

10. Sugeruje się utrzymywanie stałego kontaktu przez przedstawicieli zespołów reprezentujących grupy rozgrywkowe.

11. Wzorem lat poprzednich drużyny postępujące w sposób niezgodny z duchem fair play (nieusprawiedliwione nieobecności, postawa niezgodna z obowiązującymi standardami, etc. ...) będą BEZWGLĘDNIE skreślane z list uczestników rozgrywek "Pierwsza piłka"

12. Zespoły ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie kibiców (opiekunowie, rodzice).

13. Organizator rozgrywek, w oparciu o spływające sprawozdania z turniejów publikować będzie podsumowanie kolejnych kolejek turniejowych.

14. Uprzejmie prosimy zespoły dysponujące relacjami fotograficznymi, wideo o przesyłanie na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wiadomości wraz z linkiem do galerii (strony klubowe, facebook, wirtualny dysk). Materiały regularnie publikowane będą za pośrednictwem kanałów informacyjnych ZZPN.

15. Organizator zobowiązuje się uruchomić dedykowaną zakładkę na stronie Wydziału Szkolenia ZZPN dedykowaną wyłacznie rozgrywkom "Pierwsza piłka"

16. Raport z poszczególnych kolejek turniejowych przesyłany będzie na adresy mailowe uczestników rozgrywek.

17. Organizator wyraża zgodę na wykorzystanie logotypu rozgrywek celem promocji turniejów.

18. Celem promocji rozgrywek uprzejmie prosimy o wykorzystywanie hashtag #PIERWSZAPILKA #zzpnToMy podczas publikacji w mediach społecznościowych (facebook, instagram, twitter, youtube).

Wszystkim uczestnikom życzymy wspaniałej piłkarskiej zabawy. Głęboko wierzymy, że nowy porządek organizacyjny sprawi rozgrywane na Pomorzu Zachodnim turnieje jeszcze bardziej atrakcyjnymi z których płynąć będzie wiele pozytywów natury szkoleniowej. Wydział Szkolenia ZZPN otwarty jest na uwagi, które można kierować na w/w adresy mail.

ZAŁĄCZNIKI: 

A- SPRAWOZDANIE Z TURNIEJU

B- INFORMATOR "Pierwsza piłka"

C- UCHWAŁA PZPN

D- LOGOTYP (TŁO)

E- LOGOTYP (PNG)

 

Informujemy, że Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019 organizuje rozgrywki II Ligi Futsalu. Zainteresowane kluby prosimy o zgłaszanie drużyn do rozgrywek do 21 września 2018.

Ankieta zgłoszeniowa dostępna jest TUTAJ

Podstawowe zasady rozgrywek:

1. Termin (grudzień 2018 - luty 2019).
2. System turniejowy lub liga (w zależności od ilości zgłoszeń).
3. Liczba zawodników 4+1.
4. Brak opłaty za udział w rozgrywkach.
5. Obsługa sędziowska KS ZZPN (sędziowie Futsalu).
6. Zawodnicy muszą być uprawnieni przez Wydział Gier ZZPN.
7. Możliwość gry zawodników uprawnionych w innych klubach, w drużynach ligowych (na boiskach trawiastych).

Więcej informacji udziela Przewodniczący Komisji Futsalu ZZPN - Filip Skowron (tel. 602 721 355)

Seniorzy

Juniorzy

Trampkarze

Młodzicy

Orliki

Żaki

Kobiety

Turniej

Partnerzy ZZPN

box ambersport

mn sport logo

zce

tymbark

zp

AMO

azoty

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok